مشاغل تعدادی از کارکنان آرشیو ملی باید سخت و زیان‌آور محاسبه شود

شهرام یوسفی‌فر معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره رسیدگی به وضعیت معیشتی و شغلی آن دسته از کارکنان آرشیو ملی ایران که در مخازن و در شرایط سختی کار مرمت اسناد را به منظور حراست و نگهداری از آنها انجام می‌دهند، گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیازمند نوعی تقسیم‌بندی نیروهای انسانی خود بر اساس سختی کار و میزان آسیب‌رسانی مشاغل مربوطه است.

وی افزود: البته ما حق سختی کار را برای همه همکارانی که در بخش‌های سخت کار می‌کنند، در نظر می‌گیریم که میزان آن ۱۰ درصد حقوقشان است و به آنها پرداخت می‌شود، اما رسیدگی اصولی به وضعیت آنها نیازمند تدوین اصولی است که تمام افراد شاغل در این بخش‌ها را از هم تفکیک کند تا کسانی که در چنین شرایطی کار می‌کنند، مشمول آن مقررات بشوند.

رئیس آرشیو ملی ایران با بیان اینکه مشاغل آزمایشگاهی و نیز شناسایی و جمع‌آوری اسناد جزو مشاغل بسیار سخت این مرکز است، در عین حال گفت: البته متاسفانه این مشاغل جزو مشاغل «سخت و زیان‌آور» به حساب نمی‌آید و قانون بازنشسته شدن با ۲۰ سال سابقه کار در مورد آنها صدق نمی‌کند و ما تنها آسیب‌های ناشی از این مشاغل را به صورت مادی برای کارکنانمان جبران می‌کنیم که این کاففی نیست و می‌بایست به صورت جدی این موضوع را در دستور کار قرار داد.

به گفته یوسفی‌فر، تمامی شاغلین در بخش اداره‌کل حفاظت و مرمت اسناد و اداره‌کل شناسایی و فراهم آوری اسناد جزو کارکنان آرشیو ملی ایران هستند که به صورت جدی در معرض آسیب‌های شغلی اعم از بیماری‌های انگلی، قارچی، سموم و از این قبیل هستند اما مابقی کارکنان آرشیو ملی تا این میزان در معرض آسیب‌ها، بیماری‌ها و خطرات مشابه قرار ندارند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاغل تعدادی از کارکنان آرشیو ملی باید سخت و زیان‌آور محاسبه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات