بارندگی ها 100 میلیارد ریال به بخش کشاوری شهرستان فاروج خسارت زد

احمد کنعانی دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بارش های اواخر هفته گذشته 44میلیارد و450 میلیون ریال به روستاهای دهستان شاه جهان بویژه روستای سه گنبد و سیاهدشت و بیشتر به باغات انگور و محصول گندم وجو خسارت وارد کرد.
وی، میزان بارندگی در اواخر هفته گذشته را، 18میلی متر عنوان و تصریح کرد: با 65 میلیارد ریال خسارت وارده از ابتدای سال، رقم خسارت وارده شده به بخش کشاورزی شهرستان به 100میلیارد ریال رسیده است.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان به خسارت ناشی از سرمازدگی 80درصد باغات زردآلو وبادام دیم وآبی شهرستان در فروردین امسال هم اشاره کرد وگفت: سطح زیر کشت باغات زرداآلو شهرستان 142 هکتار، بادام دیم، 927هکتار وبادام آبی 57 هکتار است که امسال 80درصد آن براثر سرمازدگی خسارت دیده است.
وی افزود: 50 درصد از 58 هکتار باغات هلو شهرستان هم از سرمازدگی خسارت دیده است.
کنعانی گفت: امسال خسارت ناشی از سرمازدگی بیش از پارسال بوده است وبا توجه به بیمه بودن فقط 25 درصد از باغات شهرستان، بخش اعظم کشاورزان از دریافت خسارت از بیمه محروم هستند.
از مجموع 60هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان فاروج خراسان شمالی حدود 30هزار هکتار زیر کشت است.
7187 / 1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارندگی ها 100 میلیارد ریال به بخش کشاوری شهرستان فاروج خسارت زد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات