رویترز: تهران صادرات نفت را سریعتر از انتظار افزایش داد/ 20 ابر نفتکش اروپا و آسیا در حال حمل نفت ایران هستند

ایران تا همین اواخر در ماه آوریل برای یافتن شرکایی با هدف حمل نفت خام خود سخت به تکاپو افتاده بود ولی پس از یک توافق درمورد یک برنامه بیمه موقت ، بیش از یک سوم از محموله های نفتی ایران اکنون توسط کشتی های خارجی حمل می شود.
' اودیسیوس والاتساس ' مدیر چارتر شرکت مدیریت نفتکش های دیناکوم می گوید : کرایه کنندگان کشتی ها در حال خرید کالا از ایران هستند و بقیه جهان با آن نظر موافق دارد. 'مالک یونانی دیناکوم سه ابر نفتکش خود را به حمل نفت خام ایران اختصاص داده است.
با این حال برخی از کشتی داران بین المللی تمایلی برای حمل نفت ایران نشان نمی دهند و دلیل آن عمدتا برخی محدودیت های امریکا علیه تهران است که کماکان هرگونه معامله دلاری یا مشارکت شرکت های امریکایی از جمله بانک ها و بیمه را در این زمینه منع می کند.
به دنبال لغو تحریم هایی که در سال های 2011 و 2012 علیه برنامه هسته ایش اعمال شد، ایران در صدد جبران تجارت از دست رفته خود است.
داده های بارگیری نفت در بنادر که توسط رویترز رویت شد و همچنین داده های زنده کشتیرانی نشان می دهد که دست کم 21 نفتکش خارجی با ظرفیت حمل حدود 25 میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین طی دو هفته گذشته یا بارگیری کرده یا در صدد بارگیری در پایانه های جزیره خارک و بندر ماهشهر هستند.
از سرگیری حمل بین المللی نفت ایران از طریق پوشش موقت و محدود شرکت بیمه 'پی اند آی کلاب ' میسر شده است.
به گفته ' لوییجی بروتسون ' از شرکت ' بانچرو کاستا ' یک دلال کشتی ، در روزهای اول پس از لغو تحریم ها تنها کشتی های ایرانی عمدتا به دلیل مشکلاتی از جمله نداشتن بیمه و بیمه مجدد ، در این کشور بارگیری می کردند. '
وی افزود : علاقه شدید بازار به این تجارت باعث شد تا تمام طرف های ذیسهم به حل تمام مشکلات پرداخته و تقریبا شرکت پی اند آی کلابز بیمه همه آنها را متقبل شده است.
شبک 1403/ 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویترز: تهران صادرات نفت را سریعتر از انتظار افزایش داد/ 20 ابر نفتکش اروپا و آسیا در حال حمل نفت ایران هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات