مدیرکل اوقاف : سند نیمی از موقوفات مازندران پارسال صادر شد

حجت الاسلام ستار علیزاده یکشنبه شب در همایش بزرگ یاوران وقف و طلایه داران تبلیغ در بقعه متبرکه ناصرالحق آمل افزود : از زمان فعالیت اوقاف تاکنون بیش از 40 هزار هکتار از موقوفات مازندران سند دار شده است.
وی گفت که سند حدود 19 هزار رقبه وقفی به مساحت بیش از 20 هزار هکتار سال گذشته صادر شد.
علیزاده آمار موقوفات مازندران را حدود 13 هزار موقوفه و حدود 180 هزار رقبه اعلام کرد .
او افزود : با روند کنونی و تعاملی که برای صدور سند مالکیت در استان وجود دارد ، می توان برای سند دار شدن باقی مانده موقوفه ها امیدوار شد.
علیزاده نقش روحانیون را به عنوان طلایه داران دین اسلام در تبین و معرفی جایگاه و اهمیت وقف در میان مردم تاثیرگذار و مهم دانست و گفت : ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تشریح اهمیت وقف است و روحانیون می توانند با آگاهی بخشی درست به مردم و روزه داران حوزه وقف را از مظلومیت بیرون آورد.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با تاکید بر اینکه اگر وقف در جامعه اسلامی ما جایگاه خوب را پیدا کند، همه مشکلات جامعه به طورکلی برطرف خواهد شد ، اضافه کرد : متاسفانه درگذشته جایگاه دینی و مزیت های فراوان وقف در جامعه به درستی بیان نشده و کمتر به آن پرداخته شده بود.
وی همچنین با بیان اینکه علما، روحانیون درطول تاریخ اسلام وشعیه رسالت سنگینی داشتند وزحمات زیادی دراین حوزه کشیدند، گفت: اکنون رسالت وترویج روحیه انقلابی، انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن که از تاکیدات سال های اخیر رهبرمعظم انقلاب است، باید توسط روحانیون در سخنرانی ها به مردم تبیین و بیان شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر این که روشنگری و تبیین ویژگی ها و آرمان های امام خمینی(ره) به عنوان یک الگوی تمام و کامل باید مورد توجه جدی میان نسلی گذشته و فعلی جامعه قرار گیرد ، افزود : انتظار است تا جامعه روحانیت استان ، نقش حماسی و انقلابی خود را دراین بخش بیشتر از گذشته درصحنه عمل بروز دهد.
حجت الاسلام علیزاده، ترویج فرقه ها وعرفان های کاذب در جامعه را خطرناک خواند وبا اشاره به اینکه خرافه گویی ها برای نسل جوان جامعه مضر وخطرآفرین است، از جامعه روحانیت خواست، برنقس تاثیرگذار خود به عنوان آمربه معرف ونهی ازمنکر به خانواده ها هشدار دهند.
7327/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل اوقاف : سند نیمی از موقوفات مازندران پارسال صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات