همدلی مدیریت استان و شورای شهر کرمان تقویت شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر کرمان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: امید است در این ماهی که ماه اخلاق، دیانت و بازنگری اعمال است در مسیر خاص خداوند متعال حرکت کنیم.

وی با اشاره به دیدارهای متعدد اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در استانداری، تداوم این رویه را در راستای حفظ وحدت و همدلی برای توسعه استان مغتنم دانسته و یادآور شد: مقام معظم رهبری اخیرا در دو گفتگوی مفصل (در مراسم ارتحال حضرت امام(ره) و در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی) بر حفظ انقلابی گری و وحدت  در کشور تاکید کردند.

استاندار کرمان تصریح کرد: حفظ انقلاب همان مسیری است که امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برای امت اسلامی مبتنی بر استکبارستیزی، حمایت از مظلوم و توسعه فرهنگی انقلاب تبعین کرده اند که خوشبختانه این فرهنگ به دیگر کشورهای اسلامی نفوذ کرده است.

رزم حسینی وحدت کلمه مدنظر امام(ره) و مقام معظم رهبری را همکاری و همدلی بین قوای سه گانه دانست و افزود: در استان کرمان سعی شده مبتنی بر شعار ولایت و توسعه حرکت کرده و بر این اصل پایبند باشیم که خوشبختانه این اقدام با حضور فعالان عرصه سیاسی، ائمه جمعه و جماعات در فعالیت های اقتصادی استان کارنامه خوبی از خود بر جای گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه طرح مثلث توسعه اقتصادی منجر به همگرایی و همدلی بین ارکان حکومت برای توسعه استان شد، گفت: انعقاد تفاهم نامه های سرمایه گذاری در سراسر شهرستان ها گویای این وفاق و همدلی بین ارکان حکومت در استان کرمان است.

دفاع دولت از پروژه انتقال آب انتقال آب از بهشت آباد مانع از لغو آن شد

استاندار کرمان به دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به استان کرمان و تامین آب شرب استان اشاره کرد و یادآور شد: بحث انتقال آب شرب از بهشت آباد به شمال استان را دارای سابقه ای ۲۰ ساله دانست که به دلایلی خاص تاکنون به نتیجه نمی رسید اما نام رئیس دولت تدبیر و امید به منظور تامین آب شرب کرمان در تاریخ این استان به عنوان اقدامی ماندگار ثبت شد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه بحث تامین آب شمال استان کرمان در روزهایی نزدیک به سفر ریاست جمهوری به این استان کرمان در آستانه لغو بود، تصریح کرد: وزرای دادگستری، نیرو و معاون اول رئیس جمهور با دفاع جانانه از طرح انتقال آب شرب از بهشت آباد به شمال استان مانع از لغو این طرح شدند که جای قدردانی دارد.

وی اقدام دولت تدبیر و امید در خصوص تامین آب شرب استان کرمان را اقدامی تاریخی خواند و گفت: وزیر دادگستری تاکید کردند که تامین آب شرب استان کرمان وظیفه حکومت است بنابراین پروژه لوله گذاری خط انتقال آب هم اکنون در محور کرمان-باغین در حال اجراست.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه آب مرکز کرمان از سد شهیدان امیرتیموری تامین خواهد شد، افزود: پروژه انتقال آب و حفر تونل به طول ۳۸ کیلومتر به عنوان بزرگترین تونل خاورمیانه در حال انجام است، در حالی که این پروژه سه ساله است اما تاکنون پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.

رزم حسینی به ابلاغیه اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و دولت یازدهم اشاره و از راه اندازی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور خبر داد و گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر علم اقتصاد است که کشورهای بین المللی برای کاهش مشکلات اقتصادی کشورهایشان با موج ها و بحران ها به این سیاست دامن زده اند.

وی افزود: برای استفاده از ظرفیت های استان و اقتصادی برون زا، طرح اقتصاد مقاومتی با شرایط و اختیارات ویژه به صورت پایلوت در یکی از شهرستان های استان مطرح و قراردادی با بنیاد مستضعفان منعقد شد.

استاندار کرمان اجرای شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج را اقدامی واقعی برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و یادآور شد: بنیاد مستضعفان با اعتمادسازی توانسته منابع را به خوبی مدیریت کند و این الگو منجر شد تا از سوی دولت چند استان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شوند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه استان کرمان سومین استانی است که به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد، تصریح کرد: در این بخش کار بسیار است هر چند ۹۰ درصد ایده های استان کرمان در سایر استان ها در حال اجراست.

تقسیم استان کرمان به ۸ زون اقتصادی

وی تاکید کرد: اقدامی همچون شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، در حوزه گسترده تری طی دو هفته آینده با تقسیم استان به هشت زون اجرا و از مدیریت بخش غیر دولتی به منظور مدیریت منابع استفاده کرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مدیران توانمندی را به عنوان مدیران معین انتخاب خواهیم کرد، گفت: دستگاه های دولتی نقش پشتیبانی از این طرح را دارند زیرا وجود بروکراسی اداری و سیستم اداری کهنه، قدیمی و بی انگیزه جوابگوی توسعه استان نخواهد بود.

رزم حسینی مدیریت صحیح منابع را از مهمترین وظایف مدیران معین با پشتیبانی بخش دولتی دانست و افزود: برخی از مدیران برای جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تربیت نشده اند بنابراین مدیران معین می توانند محرکان توانمند دستگاه های اجرایی باشند.

وی با تاکید براینکه نگاه اقتصاد مقاومتی به بخش غیردولتی است، تصریح کرد: این همدلی و همزبانی حاکم بین مدیریت استان کرمان و اعضای شورای اسلامی شهر باید در راستای توسعه اقتصادی تقویت شود و از دامن زدن به شایعات و سخنان ممانعت شود.

استاندار کرمان یادآور شد: طی نظرسنجی صورت گرفته، ۹۵ درصد گفتمان و ادبیات مدیریت استان بحث توسعه اقتصادی بوده و تنها پنج درصد مسائل سیاسی بوده است و معتقدیم که این سیاست اعتدالی که مورد تایید رئیس جمهور نیز واقع شد، را در استان دنبال خواهیم کرد.

رزم حسینی با تاکید براینکه استان کرمان دارای قابلیت ها و ظرفیت هایی است که برای توسعه نیازمند همدلی و همزبانی است، گفت: وفاق و همدلی حاکم در استان کرمان در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی که منجر به انعقاد بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری شد، رئیس جمهور را در سفر استان به کرمان را متحیر ساخته بود.

وی با تاکید براینکه بحث مکران و توسعه جنوب شرقی کشور می تواند آینده استان را درخشان کند، افزود: شهر کرمان می تواند شهری مهاجرپذیر باشد و این نیازمند اقداماتی همچون زیرساخت های عمرانی است که خوشبختانه پروژه های عمرانی شهر کمان با همدلی و همکاری بین شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان و معاونت امور عمرانی استانداری در حال انجام است.

همدلی و همزبانی لازمه بازیابی نقش تاریخی کرمان

استاندار کرمان ضمن قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان به منظور همراهی در پیشبرد پروژه های عمرانی شهر قدردانی کرد و یادآور شد: استان کرمان برای بازیابی به نقش تاریخی خود نیازمند این همدلی و همزبانی است.

رزم حسینی در پاسخ به سوال برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در خصوص حضور افاغنه غیرمجاز در استان به عنوان تهدیدی جدی، گفت: بحث ساماندهی اتباع بیگانه بحثی ملی است که در دستور کار وزارت کشور قرار دارد و امید است هرچه سریع تر به استان ها ابلاغ شود.

در این جلسه علی اکبر مشرفی رئیس شورای اسلامی شهر کرمان بر همراهی، همدلی و تلاش استاندار کرمان در راستای پروژه های عمران شهری و اقتصاد مقاومتی تاکید و از پشتیبانی های استاندار کرمان قدردانی کرد.

حجت الاسلام ربانی عضو شورای اسلامی شهر کرمان بر حمایت شورای اسلامی شهر کرمان از پروژه های عمرانی شهر کرمان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: از استاندار کرمان به منظور پیگیری دلسوزانه امور در سطح استان و شهر کرمان که با روحیه انقلابی و بسیجی محقق می شود، قدردانی می کنم.

کمال جوانمرد عضو شورای اسلامی شهر کرمان با تاکید براینکه طرح ها و فعالیت های استاندار کرمان چند سالی است که به پشتوانه شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» رفته است، گفت: ساماندهی افاغنه غیرمجاز در استان به عنوان بحران امنیتی، رفع مشکل کم آبی، و ساماندهی ورزش استان از اقداماتی است که نیازمند نگاه جدی استاندار کرمان است.

معصوم زاده عضو شورای اسلامی شهر کرمان ضمن قدردانی از حضور استاندار کرمان و معاونین در جلسه شورا، بر توانمندسازی جوامع محلی به عنوان اقتصادی پایدار با تقویت کارگاه های کوچک و تکمیل نقشه های تفصیلی شهر کرمان برای اجرای پروژه های از قبیل مترو تاکید و خواستار توسعه قانونمند شهری شد.

مویدی عضو شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به سابقه ۱۷ ساله در شورای اسلامی شهر کرمان، افزود: شهادت می دهم علیرضا رزم حسینی استانداری دلسوز است که به صورت شبانه روزی در حال خدمت به هم استانی های خود است لذا جای قدردانی دارد.

یوسف جعفری عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز از اقدامات استاندار کرمان در اجرای پروژه های عمرانی شهر کرمان و بازسازی ابینه تاریخی همچون بازار کرمان قدردانی کرد.

زهرا لری عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز به سابقه ۱۴ ساله حضور در کرمان و فعالیت با چهار استاندار اشاره کرد و افزود: اقدامات رزم حسینی استاندار کرمان در همه زمینه ها از قبیل پروژه میدان شهدا، پروژه بام کرمان، برگ زرینی است که جای تقدیر دارد.

لری نقطه عطف شورای کنونی اسلامی شهر کرمان را حمایت بی شائبه استاندار کرمان عنوان و خواستار نگاه ویژه به میدان بیرم آباد، باغ بیرم آباد و احداث شهربازی مدرن در مجموعه تفریحی قائم و نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر شد.

ایرانمنش عضو شورای اسلامی شهر کرمان ضمن قدردانی از زحمات و حمایت های استاندار کرمان یادآور شد: نکات حادثه خیز و تقاطع های غیرهم سطح باید مورد توجه قرار گیرند.

منصوری عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز یادآور شد: از حضور استاندار کرمان در جلسات شورا باید به بهترین نحو استفاده شده و مباحث تخصصی باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز به اقدامات استاندار کرمان اشاره و افزود: احداث پارک بانوان از اقداماتی است که مورد توجه بانوان قرار گرفته و روزانه هزار و ۵۰۰ نفر با حضور در پارک بانوان در خیابان سرباز از خدمات به بهترین نحو استفاده می کنند لذا خواستار افزایش پارک بانوان در سطح شهر کرمان هستیم.

زاهدی عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز ضمن قدردانی از خدمات ارزنده استاندار کرمان خواستار تقویت شورای اسلامی شهر به عنوان نهادی مدنی شد و خواستار تسریع در اجرای پروژه ها، حل و فصل موضوع مالیکت دانشکده فنی و استفاده از قابلیت های بلااستفاده دستگاه های اجرایی در حوزه ورزش شد.

در پایان این جلسه امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه همه مسئولین اهداف مشترکی دارند که برای تحقق آن اهداف گام برمی دارند، گفت: رزم حسینی تنها استاندار بومی است که همچون اعضای شورای اسلامی شهر کرمان اهداف مشترکی همچون توانمندسازی استان را دنبال می کند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی عربپور با تاکید براینکه باید با همدلی و توانمندسازی استان بتوانیم کرمان را به جایگاه اصلی خود در تمامی زمینه ها برسانیم، افزود: استان کرمان دارای نام بلندی در گذر تاریخ بوده است که امروز هم باید همت کرد تا به جایگاه اصلی خود بازگردد.

وی وجود اختلاف نظرها را در امورات اجرایی امری طبیعی دانست و یادآور شد: تقویت و تعدد چنین جلساتی می تواند در دنبال کردن اهداف مشترک در راستای توسعه و آبادانی شهر موثر باشد زیرا هدف استاندار جذب سرمایه گذار و توسعه استان است لذا آرزومندیم با این همدلی و وفاق موجود در امورات تسریع ایجا شود زیرا این موضوعی است که نباید مورد غفلت واقع شود.

امام جمعه موقت کرمان نیز ضمن قدردانی از خدمات ارزنده استاندار کرمان، تاکید کرد: اگر طبع بلند و همت استاندار کرمان نبود امروز هیچ پروژه ای در استان شکل نمی گرفت.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همدلی مدیریت استان و شورای شهر کرمان تقویت شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات