تخمین خسارت 10 میلیاردی به باغات خراسان رضوی

بیمه کشاورزی مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی خراسان‌رضوی گفت: با اینکه برای ۸ میلیارد تومان خسارت به باغات خراسان رضوی برنامه‌ریزی شده بود هم اکنون امکان دارد تا ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

محمود‌رضا فرزانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: خسارت در باغات به علت سامانه‌های بارشی ابتدای سال و پس از آن تگرگ‌های شدید به شدت گسترده شد.

وی با بیان اینکه خسارت باغات به دو گونه دانه‌دار و هسته‌دار تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: میزان خسارت وارد شده به باغات هسته‌دار از انواع دانه‌دار بالاتر است.

مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی خراسان رضوی افزود: بیشترین میزان خسارت در باغات هسته‌دار مربوط به بادام دیم و پس از آن بادام آبی بوده و زردآلو در رتبه بعدی قرار دارد.

فرزانه  خاطرنشان کرد: میزان خسارت برآورده شده به باغات در خراسان‌رضوی بین 20 تا 80 درصد است که در انواع دانه‌دار انگور و پسته نیز دارای مشکلات زیادی هستند و غرامت زیادی به آن‌ها وارد آمده است.

وی با اشاره به تأمین مالی پرداخت غرامت باغات بیمه شده، اظهار داشت: ‌به‌طور معمول 25 درصد از میزان خسارات توسط بیمه شوندگان پرداخت شده و مابقی را دولت در اختیار بانک کشاورزی قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخمین خسارت 10 میلیاردی به باغات خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات