افزایش مصرف سیگار در زنان و مردان بازیگر

افزایش مصرف سیگار در زنان و مردان بازیگربه گزارش مشرق، محمدهادی ایازی در دهمین جلسه ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات گفت: مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه نمایش مصرف مواد دخانی در فیلم‌های سینمایی بررسی انجام داد که نتیجه آن نشان داد در سه دهه گذشته نمایش مصرف سیگار و قلیان افزایش یافته است.

وی افزود: در هر دهه 100 فیلم برتر سینمایی بررسی شد و در مجموع 300 فیلم مورد ارزیابی قرار گرفت که در آنها زمان استفاده از سیگار، جنسیت، نقش اول مثبت و منفی مصرف‌کننده بررسی شد. در این تحقیق دهه دوم نسبت به اول مصرف سیگار در مردان 2 برابر و در زنان 4 برابر افزایش یافته بود.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: بررسی این فیلم‌ها در دهه سوم نسبت به دهه اول نشان داد که مصرف سیگار در مردان 4 برابر و در زنان 10 برابر شده بنابر این وضعیت دهه چهارم نشان می‌دهد که وضع بدتر خواهد شد.

ایازی گفت: اکنون کمتر فیلمی تولید شده که در آن سیگار استفاده نشده باشد و این موضوع باید در زمان صدور پروانه برای تولید فیلم‌ها کنترل شود که البته قول داده شده رعایت‌های لازم انجام شود.

وی افزود: نامه‌ای برای وزیر فرهنگ و ارشاد و صدا و سیما در این زمینه فرستاده شده چرا که عدم مصرف سیگار اصلاً در فیلم‌های سینمایی رعایت نمی‌شود اما در سریال‌ها اینگونه نیست و نباید جوانان و بینندگان به مصرف ترغیب شوند.

در ادامه حسن ضیاءالدینی مدیرکل سلامت وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: مطالبی از عدم مصرف سیگار در کتب درسی پایه هفت و هشت آمده که این موضوع ادامه می‌یابد.

وی افزود: همچنین کمپین آموزشی عاری از دخانیات در مقطع دبستان برگزار و 300 نفر برگزیده شدند. سفیران سلامت و آموزش دانش‌آموزان را هم داشته‌ایم. همچنین بررسی شیوع دخانیات در دانش‌آموزان انجام شده که در جلسه بعدی ستاد اعلام می‌شود.


[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش مصرف سیگار در زنان و مردان بازیگر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات