حمایت‌مالی وزارت‌بهداشت از بیماران نیازمند پیوند قلب

به گزارش مشرق، تامین هزینه های درمان جراحی ها، یکی از دغدغه های اصلی بیماران نیازمند پیوند عضو است. با توجه به اینکه یکی از برنامه های عملیاتی هیئت امنای صرفه جویی ارزی در  معالجه بیماران، حمایت از رشد و گسترش کمی و کیفی انجام اعمال پیوند قلب در مراکز درمانی دانشگاهی سراسر کشور است، هیئت امنا طی سال ۱۳۹۴ از ۹۸ مورد عمل پیوند قلب در مراکز منتخب پیوند قلب سراسر کشور حمایت به عمل آورده است.

سالانه حدود ۳۵۰۰ عمل پیوند قلب در سراسر جهان انجام می شود که بیشترین آمار آن مربوط به ایالات متحده آمریکا با ۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰ عمل در طول یک سال است. هزینه انجام هر مورد عمل پیوند قلب در ایالات متحده آمریکا مبلغی حدود ۹۹۷ هزار و ۷۰۰ دلار (بیش از ۲ میلیارد تومان) تخمین زده می شود.

هيئت امناي صرفه جويي ارزي در معالجه بيماران با توجه به اهداف وجودي خود در راستای ايجاد زمينه معالجه همه بيماران در داخل كشور و بي نياز كردن كشور از اعزام بيمار براي معالجه به خارج از كشور و همچنین براي حمايت از رشد و گسترش عمل پيوند قلب، به ازای هر مورد عمل پيوند قلب مبلغ ۵۰ ميليون ريال به هزينه هاي بيمارستاني بيماران مساعدت مي نمايد.

همچنين بخشی از هزينه داروهاي بعد از پيوند بيماران توسط هيئت امنا تأمين مي گردد كه مورد اخير در مورد اولين بيمار پيوند قلب ايران در سال ۱۳۷۲ تا كنون ادامه داشته است.

هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران طی سال های ۱۳۸۷ تا ابتدای سال ۱۳۹۵ از ۵۴۶ مورد عمل پیوند قلب حمایت مالی کرده است.

اولین پیوند موفقیت آمیز قلب در ایران در سال ۱۳۷۲ توسط دکتر محمدحسین ماندگار و همکاران در بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر علی شریعتی تهران انجام شد و در حال حاضر عمل پیوند قلب در ۸ مركز منتخب دانشگاهی انجام مي شود.

- بیمارستان دکتر علی شریعتی تهران

- بيمارستان مسيح دانشوري تهران

- بيمارستان شهيد محمد علي رجايي تهران

- مجتمع بيمارستاني حضرت امام خميني (ره) تهران

- بيمارستان شهيد دكتر مصطفي چمران اصفهان

- بیمارستان حضرت امام رضا (ع) مشهد

- بیمارستان حاج محمد نمازی شیراز

- بیمارستان حضرت بقیه الله (عج)

طبق آمار هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، عملکرد پیوند قلب در طی ۸ سال گذشته به این شرح است:

سال ۱۳۸۷ ؛ تعداد ۵۲ عمل

سال ۱۳۸۸ ؛ تعداد ۳۸ عمل

سال ۱۳۸۹ ؛ تعداد ۶۶ عمل

سال ۱۳۹۰ ؛ تعداد ۷۶ عمل

سال ۱۳۹۱ ؛ تعداد ۶۶ عمل

سال ۱۳۹۲ ؛ تعداد ۷۸ عمل

سال ۱۳۹۳ ؛ تعداد ۷۲ عمل

سال ۱۳۹۴ ؛ تعداد ۹۸ عمل


[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت‌مالی وزارت‌بهداشت از بیماران نیازمند پیوند قلب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات