احتمال درگیری شیعیان با گروه‌های افراطی در پایتخت پاکستان + سند

به گزارش «شيعه نيوز»، در حالی که اعتصاب غذای حزب «مجلس وحدت مسلمین» وارد بیست و پنجمین روز شده است گروه‌های ممنوع الفعالیت قرار است امروز تظاهراتی در مقابل باشگاه مطبوعاتی اسلام‌آباد برگزار کند که به همین دلیل احتمال درگیری شیعیان با این گروه‌ها افزایش یافته است

علامه «راجه ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب «مجلس وحدت مسلمین» چندی قبل اعتصاب غذا در اعراض به کشتار شیعیان در سراسر این کشور بویژه «پاراچنار» را در مقابل باشگاه مطبوعات پاکستان آغاز کرده بود.

این در حالی است که دولت اسلام‌آباد برای ناکامی این اعتصاب توطئه‌هایی را آغاز کرده است.

براساس این گزارش، «شورای دفاع پاکستان» که اکثریت آن متشکل از رهبران گروه‌های ممنوع الفعالیت است، قرار است تظاهراتی در مورد حمله پهپاد آمریکا علیه رهبر سابق طالبان افغان در ایالت «بلوچستان» برگزار کند.

این در حالی است که اداره اطلاعات پاکستان (IB) بیانیه‌ای نیز در این خصوص صادر کرده است و از حضور افراد گروه‌های ممنوع الفعالیت در این تظاهرات خبر داده است.

بنابراین احتمال درگیری این گروه‌ها با حامیان اعتصاب غذای حزب مجلس وحدت مسلمین در مقابل دفتر مطبوعات اسلام‌آباد وجود دارد.

براساس منابع، گروه‌های ممنوع الفعالیت شامل «جماعت الدعوه»، «سپاه صحابه»، «انصار الامه» و سایر گروه‌ها، قرار است به سرپرستی دولت نواز شریف و آژانس‌های اطلاعاتی دولت فدرال پاکستان تظاهراتی در مقابل باشگاه مطبوعات اسلام‌آباد برگزار کند.

با این حال، احتمال درگیری بین شیعیان و گروه‌های افراطی در پایتخت پاکستان افزایش یافته است.

به گفته سازمان‌های مختلف شیعیان پاکستان، دولت و آژانس‌های اطلاعاتی پاکستان باید بدانند که در صورت درگیری بین این دو طرف، مسئولیت این درگیری به عهده دولت نواز شریف، وزارت کشور و این آژانس‌ها خواهد بود.

دولت آمریکا چندی پیش در حمله پهپادی در ایالت بلوچستان پاکستان ادعا کرد که «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان افغان را در این حمله کشته است.

احتمال درگیری شیعیان با گروه‌های افراطی در پایتخت پاکستان + سند


انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احتمال درگیری شیعیان با گروه‌های افراطی در پایتخت پاکستان + سند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات