ادعای همکاری موسادِ اسرائیل و ساواکِ ایران علیه امنیت و ثبات عربستان! +سند

به گزارش «شیعه نیوز»، روزنامه "عکاظ" عربستان سعودی در گزارشی جعلی، با قرار دادن ایران در کنار رژیم صهیونیستی مدعی شده است ایران و اسرائیل، در زمینه برنامه ریزی و تلاش برای هدف گرفتن امنیت و ثبات عربستان، دو روی یک سکه هستند.

این روزنامه در اشتباهی فاحش، از وزارت اطلاعات ایران، با عنوان "ساواک" که عنوان دستگاه اطلاعات رژیم ستمشاهی پهلوی بود، یاد کرده ومدعی شده است که این دستگاه اطلاعاتی، از طریق جذب عناصر جاسوسی، سعی در برهم زدن امنیت و ثبات عربستان داشته است.

به ادعای "عکاظ"، دستگاه امنیت و اطلاعات رژیم سعودی، در دوره سال های 1431-1434 هجری قمری، (2010-2013م)، 33 جاسوس مرتبط با -به تعبیر این روزنامه- "ساواک" ایران و "موساد" رژیم صهیونیستی را شناسایی، بازداشت و محاکمه کرده است.

عکاظ در این گزارش مضحک مدعی شده است دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و ایران، در خصوص حمایت مالی از عناصر جاسوسی خود در عربستان و نیز اقدام این جاسوسان در تهیه اطلاعات مورد نظر "موساد" و به اصطلاح "ساواک"، توافق کرده اند.

به ادعای این روزنامه سعودی، یک نفر از این جاسوسان که اردنی است، در راستای منافع موساد و 32 نفر دیگر(سعودی، ایرانی و افغانی)، در راستای منافع دستگاه اطلاعات ایران فعالیت داشته اند.

"عکاظ" در بخش دیگری از ادعاهای واهی خود می نویسد: جاسوسان مذکور، با مقامات ارشد اسرائیل و ایران در ارتباط بوده اند؛ به گونه ای که جاسوس اردنی، مستقیما با "بنیامین نتانیاهو" –نخست وزیر رژیم صهیونیستی- نامه نگاری کرده و 32 جاسوس مرتبط با دستگاه اطلاعات ایران، با مقامات بلندپایه ایرانی نشست برگزار کرده اند. این افراد اکنون مراحل محاکمه خود در عربستان را سپری می کنند.

این گزارش می افزاید: دادگاه عربستان، جاسوسان مذکور را به تشکیل گروه تجسس با همکاری ایران، ارائه اطلاعات فوق العاده محرمانه و خطرناک نظامی، تلاش برای انجام اعمال خرابکارانه علیه منافع و تأسیسات اقتصادی و حیاتی عربستان، فتنه انگیزی طائفه ای، دیدار با مقامات بلند پایه ایران و... متهم کرده است.

ادعای همکاری موسادِ اسرائیل و ساواکِ ایران علیه امنیت و ثبات عربستان! +سند

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادعای همکاری موسادِ اسرائیل و ساواکِ ایران علیه امنیت و ثبات عربستان! +سند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات