اجازه پوشیدن حجاب به دختران مسلمان در مدارس نیجریه

به گزارش «شیعه نیوز»، روز گذشته دادگاهی در ایالت اوسون در نیجریه اعلام کرد که از این پس دانش آموزان مدارس ابتدایی و راهنمایی دولتی اجازه خواهند داشت که به طور آزادانه حجاب بسر کنند.

در این حکم که توسط دادگستری جید فالولا در پی شکایت‌نامه جامعه مسلمانان اوسون علیه دولت نیجریه صادر شد، پوشیدن حجاب به عنوان بخشی از حقوق اولیه دانش آموزان مسلمان دختر اعلام گردیده و آنان از این پس حق دارند در مدارس پوشش اسلامی داشته باشند.

در سال 2014 رائوف آرگبستولا، فرماندار ایالتی اوسون قانون طبقه‌بندی جدیدی را به قانون آموزش و پرورش این منطقه اضافه کرد که طی آن دختران مسلمان می‌توانستند در مدارس حجاب بپوشند با این حال این قانون توسط مسیحیانی که حجاب را روشی در راستای اسلامی شدن ایالت اوسون می‌دانستند مورد پذیرش قرار نگرفت.

این مسئله سبب بحث‌های مجادله آمیز شدیدی میان دو گروه مذهبی شد و مسلمانان معتقد بودند که بایستی به سنت‌ و مذهب آنان احترام گذاشته شود. در پی این جریانات تظاهرات متعددی انجام شد و مسلمانان ایالت اوسون از دولت نیجریه به دادگاه شکایت کردند.

در این راستا روز گذشته دادگستری فالولا حکم به حمایت از مسلمانان صادر کرد. در این حکم آمده است که طبق بند 38 قانون 1999 نیجریه هر گونه مزاحمت، آزار و اذیت، شکنجه و تحقیر دانش آموزان دختر مسلمانی که حجاب بسر می‌کنند، نقض واضح حقوق اولیه انسانی در نظر گرفته می‌شود.

پس از صدور این حکم، نیروهای پلیس از ساعت 7 صبح روز گذشته در مقابل دادگاه تجمع پیدا کردند تا جلوی هرگونه درگیری و تظاهرات گرفته شود که خوشبختانه برخوردی ایجاد نشد.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجازه پوشیدن حجاب به دختران مسلمان در مدارس نیجریه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات