آزمایش موفقیت‌آمیز مُسکن جدید روی موش‌ها

متخصصان به نوع جدیدی از داروهای مُسکن دست پیدا کرده‌اند که می‌تواند در درمان درد مزمن در موش‌های آزمایشگاهی موثر باشد. خبرگزاری ایسنا: متخصصان دانشگاه "دوک" در آمریکا دریافتند گروه جدیدی از ترکیب هایی با مولکول های کوچک که برای درمان دردهای مرتبط با آفتاب سوختگی طراحی شده می تواند برای تسکین دردهای ناشی از بیماری‌های روده و پانکراس نیز کارآیی داشته باشد.

بررسی‌های انجام شده در مورد انواع جدیدی از مسکن‌ها در درمان درد ناشی از آفتاب سوختگی محققان را به سمتی هدایت کرد تا گروه جدیدی از داروها را پیدا کنند که ممکن است در درمان برخی انواع دردهای مرتبط با بیماری های روده و پانکراس نیز موثر باشند.

به گفته متخصصان آمریکایی، ترکیب‌هایی با مولکول‌های کوچک که برای درمان دردهای مرتبط با مولکول TRPV4 در پوست طراحی شده می توانند مولکول‌های TRPA1 را نیز که با درد ناشی از بیماری های عصبی، پانکراس و دیگر اعضای داخلی بدن مرتبط هستند مسدود کنند.

گروه TRP از کانال‌های یونی در سلول‌های عصبی حسی برای حس کردن محرک‌های درد عمل می‌کنند که محققان با مطالعه روی آنها به این موضوع پرداختند که چگونه میزان درد را در بیمارانی با شرایط مزمن تسکین دهند.

در این مطالعه متخصصان آمریکایی تاثیرات ترکیب های مختلفی را روی سلول های آزمایشگاهی بررسی کرده و دریافتند برخی از آنها موثر هستند اما یکی از آنها با نام 8-16 بیشترین تاثیر متوقف سازی را بر TRPV4 داشته است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین این ترکیب 8-16 بر مولکول های TRPA1 هم تاثیر داشته است. علاوه بر این در آزمایش انجام شده روی موش ها مشخص شد که این ترکیب در درمان دردهای ناشی از بیماری پانکراس کارآیی دارد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزمایش موفقیت‌آمیز مُسکن جدید روی موش‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات