سامانه مشخصی برای گسترش فعالیت های قرآنی وجود ندارد

سیدنظام الدین موسوی در حاشیه برگزاری مراسم نکوداشت شهریار پرهیزکار پیشکسوت قرآنی، به خبرنگار معارف ایرنا گفت: به رغم تمام زحماتی که مسئولان برای ترویج قرآن در جامعه می کشند، ‌سامانه مشخص و روشنی برای گسترش فعالیت های قرآنی نداریم
وی افزود: بیش از هر چیز وجود سامانه ای متمرکز، تصمیم گیر و برنامه ریز که بتواند یک نظام مشخصی برای فعالیت های قرآنی داشته باشد، ضروری است تا چنین خلائی پر شود.
این فعال رسانه ای تاکید کرد: فعالیت های قرآنی در حوزه تخصصی من نیست ولی این بخش مانند بسیاری از بخش های دیگر فرهنگی با نبود یک سامانه و متولی مشخص و پاسخگو رو به رو است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از وجود یک ولنگاری فرهنگی در زمینه سلبی و ایجابی گلایه کردند، گفت: توجه به فعالیت های فرهنگی و قرآنی جز در مقاطع خاصی که حالت تشریفاتی به خود می گیرد، وجود ندارد و چنین برنامه هایی رها شده است.
موسوی افزود: برخی تصور می کنند نهادهای مردمی باید متولی فعالیت های قرآنی باشد و البته بخش عمده ای از فعالیت های قرآنی و مذهبی متعلق به مردم است که در مساجد، حسینیه ها و منازل در قالب حلقه های دعا و جلسات قرآنی برگزار می شود، ولی این کافی نیست.
موسوی در ادامه گفت: در حکومت اسلامی باید یک نظام جامع قرآنی و فرهنگی برای ارتقاء و پیشبرد سطوح چنین فعالیت هایی وجود داشته باشد تا در مواردی که نیاز به فعالیت های فراتر از برنامه های مردمی احساس شود، دولت و نظام دخالت داشته باشد.
وی برپایی برنامه های نکوداشت برای شهریار پرهیزکار را تقدیر از قرآن و فعالیت های قرآنی دانست و گفت: تشویق و صله دادن در مسیر فعالیت های قرآنی و دینی همیشه از جانب بزرگان دینی توصیه شده و نهادها و سازمان های مختلف برای تجلیل از فعالان و پیشکسوتان قرآنی وظیفه دارند تا برای ترویج چنین فعالیت هایی تلاش کنند.
موسوی همچنین یکی از وظایف رسانه ها و مطبوعات را تجلیل از بزرگان قرآنی دانست و گفت: چنین برنامه هایی به گسترش و رشد فعالیت های قرآنی کمک می کند.
مدیرعامل خبرگزاری فارس درباره انتقادهای شهریار پرهیزکار از مسئولان فرهنگی و قرآنی گفت: این پیشکسوت قرآنی از گذشته ای دور در متن فعالیت های قرآنی بوده و بهتر می دانند گلایه هایشان متوجه چه کسانی است، ولی در مجموع می توان گفت متولیان فرهنگی و قرآنی در کشور مورد خطاب هستند.
وی از مراسم نکوداشت شهریار پرهیزکار به عنوان اولین گام در تقدیر از فعالان حوزه قرآنی یاد کرد و تاکید کرد که چنین نکوداشت هایی در این خبرگزاری ادامه پیدا خواهد کرد.
مراسم نکوداشت استاد شهریار پرهیزکار روز گذشته به همت خبرگزاری فارس و با حضور چهره ها و پیشکسوتان قرآنی همچون حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین محمدزاده مدیر رادیو قرآن، علی سرابی قائم مقام شورای عالی قرآن، رحیم قربانی مدیر دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین، محمد بنیادی، ولی یار احمدی، حسین ساری و هادی فروزان برگزار شد.
در این مراسم همچنین برخی قاریان همچون احمد ابوالقاسمی، امین پویا، حبیب صداقت و پیشکسوتانی مانند مهدی سیف، محمدرضا خرمیان، احمد لیایی، لاله افتخاری و حنانه خلفی حافظ خردسال قرآن کریم حضور داشتند.
فراهنگ**1003**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سامانه مشخصی برای گسترش فعالیت های قرآنی وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات