خاطرات تلخی که چهره زیبای رودخانه ای را زشت می کند

اوقات فراغت در ماه پایانی بهار و آغاز تابستان همه ساله آغازگر سیل مسافرت های هموطنان به نقاط مختلف کشور است که با تاسف فراوان همواره حوادث تلخی را نیز رقم می زند که ناشی از بی احتیاطی برخی از هموطنان است و خاطرات تلخ آن همواره به یاد خانواده ها و همه مردم می ماند.
رودخانه کرج یکی از چهار رودخانه حفاظت شده کشور است که زیبایی های آن در تلفیق با کوه های سر به فلک کشیده البرز و سرسبزی و زیبایی مسیر جاده چالوس، صحنه ای روح افزا و چشم نواز در مقابل دیدگان مسافران به خطه شمال کشور گشوده است و بسیاری از هموطنان از این موهبت های الهی بیشترین استفاده را می برند بدون اینکه حادثه ای برای آنان پیش آید که خاطره ای ناگوار را در ذهنشان نقش ببندد.
در واقع رودخانه کرج همراه با شکوه مسافران جاده کرج - چالوس است که طراوت بهاری را برای آنان به ارمغان می آورد، تا در حاشیه های امن آن دقایقی به استراحت بپردازند و خستگی سفر را از تن بزدایند.
همه ساله شاهد وقوع حوادثی نظیر سوانح رانندگی در جاده چالوس به دلیل بی احتیاطی برخی از هموطنان هستیم اما تلخ تر از آن حوادثی است که با کمی احتیاط هرگز حادث نمی شوند که از آن جمله می توان به غرق شدن در رودخانه پرجوش و خروش کرج اشاره کرد.
هر ساله از ماه میانی بهار و تابستان و بعضا ماه ابتدایی پاییز خبر غرق شدن چند هموطن در رودخانه کرج را می شنویم که خاطر همه مردم ایران را آزرده کرده و غمی جانکاه برای خانواده ها رقم می زند.
خبرتلخ جان باختن 12هموطن در رودخانه کرج از ابتدای سال جاری تا کنون آنچنان ناگوار است که مسئولان و رسانه ها وظیفه دارند بیش از گذشته نسبت به مخاطرات موجود در توقف مسافران در حاشیه رودخانه کرج بپردازند.
سید جواد موسوی مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی کرج توصیه می کند که مردم از شنا در رودخانه مواج کرج خودداری کنند.
وی تاکیدمی کند که با توجه به افزایش سطح آب رودخانه کرج، مردم ازحضور در حاشیه این رودخانه خودداری کنند.
داود رجبی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز نیز با اعلام این مطلب که از ابتدای سال جاری تا کنون 12 هموطن در رودخانه کرج غرق شده اند، خواستار احتیاط هموطنان و خودداری آنان از نزدیک شدن به رودخانه کرج شد.
سقوط خودرو در دریاچه سد کرج، سقوط در رودخانه هنگام گرفتن عکس سلفی، ورود به رودخانه و آشنا نبودن به شنا و غرق شدن، حضور کودکان در حاشیه رودخانه و سقوط در رودخانه از جمله حوادثی است که برای هموطنان تا کنون به وقوع پیوسته است.
توصیه اکید مسئولان این است که هموطنان در حاشیه نزدیک به رودخانه مواج کرج توقف نکنند و در صورتی که چاره ای جز توقف نداشته باشند، با فاصله زیاد از این رودخانه استقرار یابند و از ورود به رودخانه جدا پرهیز کنند و کودکان را نیز از نزدیک شدن به رودخانه بازدارند تا شاهد حوادث تلخی دیگری در ایام مسافرت ها نباشیم.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خاطرات تلخی که چهره زیبای رودخانه ای را زشت می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات