تلاش نتانیاهو برای جبران سفر شکست خورده به مسکو

به گزارش ایرنا، نتانیاهو در سفر قبلی خود به مسکو و در مذاکره با پوتین، آشکارا خواستار کسب حمایت از اشغالگری رژیم صهیونیستی بر منطقه بلندی های جولان شد که انتشار مواضع قاطع روسیه در این زمینه، شکست سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نمایان کرد.
روسیه با اعلام موضع خود در برابر خواسته نتانیاهو مبنی بر غیرقابل بازگشت بودن بلندی های جولان به سوریه، اعلام کرد: موضع مسکو در مورد موقعیت بلندی های جولان تغییر نکرده و در چارچوب مقررات جهانی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اردیبشهت ماه خود به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: بلندی‌های جولان با توافق یا بدون توافق تحت حاکمیت ما باقی خواهد ماند.
نشریه اینترنتی وزگلیاد به نقل از دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهور روسیه نوشت که موضع مسکو در مورد موقعیت بلندی های جولان تغییر نکرده است و مفاد حقوق بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را ملاک قرار می دهد.
شورای امنیت سازمان ملل نیز ماه گذشته اقدام رژیم صهیونیستی در این منطقه را غیرقانونی نامید.
سازمان ملل اشغال بلندی های جولان را غیرقانونی می داند و براساس قطعنامه های شورای امنیت این سازمان باید به سوریه بازگردد، اما حمایت آمریکا و کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی مانع اجرای این مصوبات شده که خود واشنگتن نیز آن را تایید کرده است.
از سوی دیگر، گزارش شده است که احتمالا یکی دیگر از موضوع های مورد مذاکره نتانیاهو در سفر به مسکو، پافشاری بر مواضع رژیم اشغالگر قدس در باره سوریه است که از پنج سال پیش همراه کشورهای گروه ضد سوری بویژه عربستان و آمریکا از تروریست های تکفیری و گروه های مسلح در جنگ شهرها حمایت می کند و حتی بارها مواضع یگان های ارتش سوریه را که در حال حمله به تروریست ها بوده اند، بمباران کرده است.
روسیه تاکنون بارها درخواست های اردوگاه ضد سوری را برای توقف بمباران مواضع تروریست ها رد و اعلام کرده این عملیات طبق توافق قانونی مسکو و دمشق و مطابق مقررات همکاری های نظامی بین دولتی ادامه خواهد یافت.
همچنین احتمال دارد، نتانیاهو امروز بحث تجاوز هواپیماهای نظامی رژیم اشغالگر قدس به سوریه را مطرح کند تا سبب بروز برخورد احتمالی با بمب افکن های روسی در حال انجام عملیات ضد تروریستی نشود.
از سوی دیگر، بسیاری از کارشناسان نیز یکی از دلایل شکل گیری همگرایی رژیم صهیونیستی و عربستان با چند کشور غربی عربی دیگر بویژه آمریکا در اجرای سیاست های ضد سوری و بکارگیری گروه های تروریستی تکفیری با هدف براندازی حکومت بشار اسد را، دائمی یا حداقل طولانی کردن اشغال بلندی های جولان می دانند که ارزش راهبردی زیادی دارد.
اروپام 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش نتانیاهو برای جبران سفر شکست خورده به مسکو» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات