رییس فدراسیون جهانی رویینگ: باید "محسن شادی‌"ها را زیاد کرد/ رشته‌های قایقرانی را جدا کنید


رییس فدراسیون جهانی رویینگ با ایده‌ال توصیف کردن امکانات قایقرانی ایران تاکید دارد که برای پیشرفت باید برنامه‌ریزی داشت. او می‌گوید که رشته‌های قایقرانی باید فدراسیون‌های جداگانه‌ای داشته باشند تا پیشرفت حاصل شود.
به گزارش ایسنا،‌ رقابت‌های کاپ یک آسیایی رویینگ که در دریاچه آزادی تهران برگزار شد فرصتی بود تا مسوولان فدراسیون جهانی این رشته نیز پای‌شان به ایران باز شود و بتوانند از قایقرانی کشور بازدید کنند. جان کریستف رونالد رییس فدراسیون جهانی رویینگ با حضور در ایران از مسابقات کاپ آسیایی بازدید کرد و با مسوولان فدراسیون و ورزش کشور نیز ملاقات داشت. او در گفت و گویی با خبرنگار ایسنا مفصل درباره تمام اتفاق‌های این دو روز حضورش در ایران،‌ ملاقات با وزیر ورزش کشور و برنامه‌های فدراسیون جهانی حرف زد. رییس کنونی فدراسیون جهانی رویینگ در المپیک‌های 1996 و 2000 مدال آوری کرده و از سال 2014 صندلی ریاست را بدست آورده‌ است و به دنبال توسعه این رشته در دنیا است. مشروح گفت و گوی او با ایسنا را در ادامه می‌خوانید.
*ایران پتانسیل خوبی در قایقرانی دارد
در مدتی که به ایران سفر کردم شاهد امکانات مناسب و استعدادهای بسیار خوب بودم. درباره رشته رویینگ می‌گویم. ایران ورزشکاران بسیار خوبی دارد که می‌تواند با حمایت از آنها رشد چشمگیری داشته باشد. خیلی خوشحالم که اولین رویداد بین المللی رویینگ در ایران برگزار شد و مطمئنا این میزبانی می‌تواند گامی رو به جلو برای قایقرانی ایران باشد. به نظر من با برنامه‌ریزی مناسب، امکانات، استفاده از دانش روز رویینگ و حمایت از این رشته می‌توان در آینده شاهد رشد و پیشرفت خوب ورزشکاران رویینگ ایران بود.
*محسن شادی را می‌شناسم
وقتی می گویم که ایران استعدادهای خوبی دارد به این دلیل است که ورزشکارانتان را می‌شناسم. من به خوبی محسن شادی را می‌شناسم که یک استعداد در رویینگ بود. ایران یک کشور پرجمعیت است و اگر برنامه‌ریزی درستی انجام بگیرد تعداد محسن شادی‌ها زیاد خواهد بود. به نظرم اگر ایران در یک رشته ورزشی رشد نکرده شما نباید هیچ بهانه یا دلیلی را قبول کنید. آنطور که من در رویینگ و ورزشکاران شما دیدم پتانسیل همه ورزشکاران بالا است،‌ علاقه زیادی به ورزش وجود دارد، انگیزه هم هست و شما امکانات مناسب هم دارید. پس باید در همه رشته ها بتوانید نتیجه بگیرید. مگر محسن شادی از دل همین کشور بیرون نیامده‌است؟ پس باید تعداد آنها زیاد شود.
*ضرورت‌های پیشرفت رویینگ
رقابت‌های کاپ آسیایی تهران در مسافت‌های 500 متر و یک کیلومتر برگزار شد. خب رقابت‌های استاندارد رویینگ در مسافت دو کیلومتر برگزار می‌شود و چون ایران پیست با این مسافت را نداشت برنامه ریزی بر این شکل بود که در این مسافت‌ها مسابقات برگزار شود. با این حال در تمامی رقابت‌های بین‌المللی پیست مسابقات دو کیلومتر است. به نظرم ایران با این همه پتانسیل که دارد باید یک پیست مناسب برای رویینگ هم داشته باشد. لازمه رشد و توسعه این رشته امکانات است و در درجه اول پیست. رویینگ یک رشته کاملا دشوار و سنگین است و رشد و توسعه آن زمان‌بر است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد.
*خوشحالم که وزیر ورزش ایران یک فرد دانشگاهی است
ملاقاتی با وزیر ورزش ایران داشتم و در آن درباره شرایط قایقرانی ایران و جهان صحبت کردیم. او نیز نظرش را درباره وضعیت ورزش کشور،‌ امکانات و نگاه ویژه کشور به رشته‌های پرمدال عنوان کرد. تاکید ورزش کشور شما توجه به رشته‌های پرمدال است و خوشحالم که از این نظر به قایقرانی نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. مطمئنا هر کشوری که بخواهد در ورزش موفق باشد باید روی رشته‌های پرمدال توجه کند و موفق شود. من هم این موضوع را عنوان کردم که فدراسیون جهانی رویینگ آماده هرگونه همکاری و حمایت است چرا که نگاه ما در این فدراسیون این است که بتوانیم توسعه رویینگ را در کل جهان پیاده کنیم. خیلی خوشحالم که وزیر ورزش ایران یک فرد دانشگاهی است و به خوبی با علم روز ورزش ارتباط دارد. این موضوع باعث رشد ورزش ایران از هر نظر می‌شود.


رییس فدراسیون جهانی رویینگ
*از فدراسیون ایران حمایت می‌کنیم
فدراسیون ایران با من تماسی داشت و اعلام کرد که مسابقات کاپ آسیایی در تهران برگزار می‌شود. من هم خوشحال شدم و به ایران سفر کردم. خوشحالم که برای اولین بار در این کشور بودم و واقعا این سفر برایم لذت بخش بود. با آقای امینی هم صحبت‌های داشتم و تاکیدمان این بود که برای توسعه رویینگ در ایران گام برداریم. این میزبانی قدم اول بود و مطمئن هستم با توانایی و پتانسیل کشور شما در آینده شاهد رشد و شکوفایی بیشتر رویینگ خواهیم بود. فدراسیون جهانی نیز هرگونه حمایت لازم را از فدراسیون ایران می کند تا در رویینگ پیشرفت کند. خوشحال هستم که می‌بینیم کشورها علاقه زیادی به این رشته دارند.
*بهتر است فدراسیون‌ها جدا شوند
اکثر کشورهای جهان اکنون در قایقرانی فدراسیون‌های جدا دارند چرا که هر رشته برنامه‌ریزی ها و شرایط متفاوتی دارد. من نمی‌دانم نگاه و برنامه ایران در قایقرانی چطور است. هنوز هم کشورهایی داریم که هر سه رشته را در یک فدراسیون مدیریت می‌کند اما اگر جدا سازی انجام بگیرد شاهد رشد بیشتری خواهیم بود. کانو و کایاک،‌ بادبانی و رویینگ رشته‌های پرمدال هستند و هرکدام نیاز به یک برنامه‌ریزی خاص دارند. وقتی توجه ها به آنها بیشتر باشد مطمئنا رشد هم سریع‌تر و بیشتر خواهد بود.
*دریاچه آزادی شرایط مطلوبی دارد
می‌دانم که دریاچه آزادی در رشته‌های کانو و کایاک میزبان رقابت‌های مهمی بوده و وقتی از نزدیک این دریاچه را دیدم متوجه شدم که شرایطش مطلوب است. با صحبتی که با مسوولان داشتم متوجه شدم که ایران فضاهای مناسبی هم دارد که ورزشکاران در آنها تمرین می‌کنند. همه اینها نشان می‌دهد پایه ریزی مناسبی انجام شده و یکسری کارهای استاندارد سازی نیاز است. همین که ایران یک پیست مثل آزادی دارد اتفاق بسیار خوبی است که قایقرانی کشور شما باید از آن استفاده کند. من بازهم تاکید می‌کنم که پتانسیل ورزشی ایران خیلی خوب است و با توجه به جمعیت و گستردگی کشورتان باید در رشته‌های مختلف رشد خوبی داشته باشید.
*با هدف توسعه رویینگ وارد عرصه مدیریت شدم
من در سال 2014 تصمیم گرفتم که وارد عرصه مدیریت شوم. به عنوان یک ورزشکاری که مدال آوری در المپیک داشته به رشته‌ام علاقه زیادی دارم و دوست داشتم شاهد پیشرفت رویینگ در همه کشورها باشم. وقتی دیدم 7 کشور آسیایی با علاقه و انگیزه زیادی وارد کاپ آسیایی تهران شدند واقعا خوشحال بودم. همین علاقه‌ها من را ترغیب می‌کردم تا وارد مدیریت شوم. واقعا از صمیم قلب می‌گویم وقتی هر کشور یا ورزشکاری یک گام رو به جلو در رویینگ بردارد خوشحال می شوم و از آن به طور کامل حمایت می کنم.
*رمز موفقیت توجه به رده‌های پایه است
به نظر من اگر یک کشور می‌خواهد در ورزشی موفق شود باید به رده‌های پایه توجه کند. استعدادیابی،‌ پرورش آنها و حفظ شان بسیار مهم است. در این راه نیز توجه کنید که باید از دانش و فن روز نیز استفاده کنید. باید ایران قدر توانایی،‌ پتانسیل،‌ علاقه ورزشکاران و امکاناتش را بداند تا موفق شود. همین مسابقات کاپ آسیایی به خوبی نشان داد که ایران توانایی‌های زیادی دارد و باید از آن استفاده کند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس فدراسیون جهانی رویینگ: باید "محسن شادی‌"ها را زیاد کرد/ رشته‌های قایقرانی را جدا کنید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات