چشم انداز روشن بدمینتون در سایه تشکیل تیم های پایه متجلی می شود

محمود انصاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار به صورت پایه در ورزش بدمینتون نه فقط جمعیت ورزشکاران را ارتقا می بخشد بلکه فقر حرکتی را در مدارس از بین برده و در کنار تولید ثروت، رشد و شکوفایی این رشته ورزشی را نیز موجب خواهد شد.
وی با بیان اینکه با ورزش نیز می توان در عرصه اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار شد، اظهار کرد: برنامه اجرایی چشم انداز توسعه بدمینتون و تشکیل تیم های پایه که 22 اردیبهشت پارسال مورد تایید فدراسیون قرار گرفت از تابستان امسال وارد فاز عملیاتی می شود که طی سال های آتی نتایج مثبت آن نمایان خواهد شد.
انصاری افزود: شکوفایی هرچه بهتر و بیشتر این رشته ورزشی در ایران نیازمند برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است و در راستای چشم انداز توسعه بدمینتون و تشکیل تیم های پایه باید از مشارکت های مردمی، فناوری های نوین، دست اندرکاران و پیشکسوتان بهره گرفت.
وی تصریح کرد: مادامیکه دولت در ورزش هزینه می کند این مقوله مهم و تاثیرگذار، پیشرفت نخواهد کرد و باید کاری کرد که خانواده ها به خاطر فرزندان خود وارد عرصه شوند و بدین طریق سرمایه گذاران نیز برای کسب درآمد ترغیب به ساخت سالن های اختصاصی شوند.
مدیر تیم های پایه و استعدادپروری فدراسیون بدمینتون گفت: در بسیاری از کشورها این کار صورت می گیرد و علاوه بر برداشته شدن بار مسئولیت مالی ورزش از روی دوش دولت و از میان رفتن فقر حرکتی، بچه ها شاداب و با طراوات می شوند.
انصاری با بیان اینکه وجود سالن های اختصاصی و استفاده از این اماکن به عنوان پایگاه های ورزش پایه بدمینتون در پیاده کردن اهداف و برنامه های چشم انداز توسعه ای این رشته ورزشی بسیار کارساز است افزود: در زمان حاضر تبریز، رشت، اصفهان، قم، یزد، کرمان، مشهد، تهران، فارس، سنندج، کرمانشاه، مهاباد، زنجان، سمنان، شاهرود، مرکزی، ساری، کیش، بندرعباس، چالوس، رامسر، قائم شهر، بیرجند و گنبد از وجود سالن های اختصاصی بهره مند هستند که باید از این فرصت ها در پیشبرد امور بهره گرفت.
وی، مطرح شدن در جهان، ارتقا سطح مشارکت و علاقه مندی، شناسایی و بهره برداری مفید از منابع، ظرفیت ها و پتانسیل های موجود، برنامه ریزی و آینده نگری را ازجمله اصول عمده چشم انداز توسعه بدمینتون کشور ذکر کرد.
انصاری اظهار کرد: با کمک آموزش و پرورش و همکاری والدین کودکان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی می توان موجبات رشد و شکوفایی این رشته ورزشی را فراهم کرد و ورزشکاران شاخص و توانمندی را تربیت و تحویل جامعه ورزش کشور داد.
وی با بیان اینکه شورت بدمینتون از حدود 20 سال پیش در کشورهای مختلف و به منظور افزایش ورزشکاران این رشته صورت می گیرد افزود: شورت بدمینتون در واقع بازی کوچکتری است که برای بچه های کوچک طراحی شده و به آنان اجازه می دهد تمام اعمال و هیجان های یک بازی بزرگسال را تجربه کنند.
انصاری تصریح کرد: این بازی ایده آل برای یادگیری کودکان زیر 11 سال ابداع شده است تا آنان بتوانند در زمینی کوچک، با ارتفاع کم تور و با استفاده از توپ استاندارد و راکت های سبک و کوچک، به راحتی و به طور طبیعی این ورزش را یاد بگیرند تا در بزرگسالی به این ورزش بپردازند.
597/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چشم انداز روشن بدمینتون در سایه تشکیل تیم های پایه متجلی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات