تغییرات اجتماعی متناسب با الگوهای ایرانی اسلامی سبک زندگی تعریف شود

رحمانی‌فضلی رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: باید تغییرات اجتماعی را متناسب با الگوهای رفتاری،‌ ایرانی اسلامی سبک زندگی تعریف کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در  جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی آسیبهای اجتماعی را موضوع مهمی دانست و گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در 6 ماه گذشته مکرراً درباره توجه به کاهش روند آسیبهای اجتماعی به مسئولان و نهادهای ذیربط هشدار داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه تغییرات اجتماعی یکی از موضوعاتی است که باید آن را مدام رصد، تعقیب و درباره آن تحقیق کنیم، اظهار کرد: تغییرات اجتماعی با توجه به رشد تکنولوژی، سطح سواد و آگاهی، انفجار اطلاعات، مصرف انبوه و افزایش سطح ارتباطات دائم در حال تغییر است که این تغییرات قطعی و حتمی است.

وزیر کشور افزود: مسائل اجتماعی، بازتاب و برون‌داد تمام رفتارهایی است که در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی بروز می‌یابد.

رحمانی‌فضلی ابراز داشت: تغییرات اجتماعی هم می‌تواند موجب قوام، انسجام، اعتماد، امید و رضایتمندی شود و هم می‌تواند برعکس عمل کرده و موجب تخریب سرمایه‌های اجتماعی و مشکلاتی شود.

وی تغییرات اجتماعی را در بعضی موارد تبدیل شدن به موضوعات امنیتی قلمداد کرد و گفت: یکی از دیگر از موضوعات مهم در زمینه تغییرات اجتماعی، سبک زندگی است.

رحمانی‌فضلی افزود: رهبر معظم انقلاب در چند جلسه به طور مکرر و در سفرشان به استان خراسان درباره سبک زندگی بیاناتی داشتند و بر این نکته تأکید کردند که تغییرات اجتماعی چگونه به سبک زندگی منجر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه سبک زندگی تمامی احوالات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد، گفت: باید تغییرات اجتماعی را متناسب با الگوهای رفتاری،‌ ایرانی اسلامی سبک زندگی تعریف کنیم.

وزیر کشور به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سمنان اشاره  و تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانشان بر لزوم مهندسی و هدایت تغییرات اجتماعی تأکید کرده‌اند که این امر باید مورد توجه مسئولان و نهادهای ذیربط قرار گیرد.

این خبر تکمیل می‌شود...

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تغییرات اجتماعی متناسب با الگوهای ایرانی اسلامی سبک زندگی تعریف شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات