فولکس واگن برای تعمیر 800 هزار خودرو چراغ سبز گرفت


فولکس واگن برای تعمیر فنی بیش از 800 هزار خودرو از 8.5 میلیون خودروی آلاینده از سوی رگولاتور آلمان چراغ سبز گرفت.
به گزارش ایسنا، این خودروساز آلمانی اعلام کرد رگولاتور آلمان تعمیرات پیشنهادی برای مدلهای پاسات، سی سی و Eos که موتور دو لیتری دارند را تایید کرده است.
فولکس واگن که سال گذشته با اقرار به تقلب در تستهای آلایندگی دیزلی آمریکا، بزرگترین بحران تاریخ خود را رقم زده است، اعلام کرده که به‌روزرسانی نرم افزاری در خودروهای 1.2 لیتری، 1.6 لیتری و دو لیتری و همچنین اصلاحات سخت افزاری در حدود یک سوم از 8.5 میلیون خودروی آلاینده تا پایان سال تکمیل خواهند شد.
این خودروساز فراخوان اروپایی مدلهای آلاینده را در اواخر ژانویه آغاز کرد اما تا اواخر ماه مه تنها 500 هزار خودرو تعمیر شده بودند.
یک منبع آگاه در فولکس واگن به رویترز گفت: رگولاتور آلمان از این نگران بود که تعمیر پیشنهادی برای استاندارد کردن میزان آلایندگی خودروها به افزایش مصرف بنزین در مدل پاسات منجر می‌شود.
اما فولکس واگن اعلام کرده که رگولاتور آلمان تایید کرده که اصلاحات مذکور مصرف سوخت، عملکرد یا میزان آلایندگی خودرو را تغییر نمی‌دهد.
انتظار می‌رود فولکس واگن در آینده ای نزدیک موافقت با اصلاحات پیشنهادی برای مدلهایی که موتور بزرگتری دارند را دریافت کند.
مشکل آلایندگی که شامل 11 میلیون خودروی برندهای فولکس واگن، آئودی و پورشه مجهز به موتورهای دو و سه لیتری در سراسر جهان می‌شود، به شهرت این گروه خودروسازی به شدت لطمه زده و تحقیقات کشورهای متعدد را به دنبال داشته است.
فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، در سپتامبر سال 2015 اقرار کرد در بیش از 11 میلیون خودرو دیزلی در سراسر جهان از جمله بعضی از مدلهای دیزلی به فروش رفته در آمریکا نرم افزاری را نصب کرده که میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد.
این نرم افزار در زمان انجام تست، کنترلهای آلایندگی را فعال و در زمان رانندگی معمولی آنها را غیرفعال می‌کند تا میزان آلایندگی را کمتر از سطح واقعی نشان دهد. انتشار این خبر مارتین وینترکورن، مدیرعامل این شرکت را ناچار به استعفا کرد و میلیاردها یورو از ارزش سهام این خودروساز کاست.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فولکس واگن برای تعمیر 800 هزار خودرو چراغ سبز گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات