بررسی طرح هادی روستاهای علی آباد و کورده از بخش مرکزی لارستان

به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست که دوشنبه برگزار شد شماری از اعضای شورای اسلامی و دهیاری روستاهای مذکور، نماینده اداره کل راه و شهرسازی لارستان ، نماینده مدیریت جهادکشاورزی لارستان نیز حضور داشتند .
مدیر بنیاد مسکن لارستان دراین نشست بر ضرورت توسعه روستایی تاکید کرد و نقش آن را در توسعه ملی و منطقه ای مهم بر شمرد .
ناصر زائری بیان داشت : یکی از اهداف کلان توسعه در اغلب جوامع و از جمله جامعه ما، کاهش بیکاری و توسعه فعالیت های شغلی است توسعه و عمران روستایی در چند دهه اخیر همواره یکی از دغدغه های اصلی توسعه بوده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان اظهار داشت: بیشتر روستاییان نسبت به شهرنشینان دارای درآمد کمتری هستند و از خدمات اجتماعی ناچیزی برخوردار هستند، اقشار روستایی فقیرتر و آسیب پذیرتر محسوب می شوند که بعضاً منجر به مهاجرت آنان به سمت شهرها نیز می شود.
زائری اضافه کرد: علت این امر پراکندگی جغرافیایی روستاها ، نبود صرفه اقتصادی برای ارایه خدمات اجتماعی ، حرفه ای و تخصصی نبودن کار کشاورزی و کم بودن بهره وری ، محدودیت منابع ارضی در مقابل رشد جمعیت و عدم مدیریت در برخی از حوزه ها بوده است .
وی بیان کرد : بنیاد مسکن تلاش های فراوانی برای اجرای طرح های توسعه انجام داده است و در سال های اخیر شاهد ایجاد تحول در بسیاری از مناطق روستایی این شهرستان هستیم.
7371/ 1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بررسی طرح هادی روستاهای علی آباد و کورده از بخش مرکزی لارستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات