تاکید استاندار یزد بر تغییر فرهنگ کار در جامعه

به گزارش ایرنا سیدمحمد میرمحمدی عصر یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان افزود: وقتی به استان مهاجرت صورت می‌گیرد به این معناست که کار در یزد وجود دارد اما متاسفانه جوانان ما به محض فارغ ‌التحصیلی فقط به دنبال پشت‌ میزنشینی هستند که این امر مغایر با فرهنگ سختکوشی یزدی‌ها است.
وی با بیان اینکه فرهنگ کار آسان و اداری در استان یزد بسیار قوی نهادینه شده است اظهار کرد: باید به نحوی عمل کرده و فرهنگ‌سازی کنیم که ارزش افراد به کار باشد نه اینکه چه نوع کاری را انجام می‌دهند و در واقع نباید برای نوع شغل‌ها ارزش قائل باشیم بلکه باید برای افراد شاغل ارزش قائل شد
وی با ابراز خرسندی از اینکه رویکرد کمیته امداد سازنده و امیدوارکننده است افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) در تلاش برای تغییر روند جذب افراد به کمیته امداد و افزایش خروجی از این نهاد با خودکفایی و اشتغالزایی است.
وی با اشاره به اینکه استراتژی مهم و ارزشمند کمیته امداد این است که سالانه 10 درصد از افراد زیرپوشش را خودکفا و از چرخه حمایتی خارج کند ادامه داد: یکی از راه‌هایی که موجب تحقق این هدف می‌شود اشتغال است اما در کنار اشتغالزایی باید مباحث دیگری نیز پیگیری شود.
میرمحمدی تاکید کرد: اشتغال نیازمند سرمایه‌گذاری، مدیریت، تاسیسات و تجهیزات است و پس از تولید نیز بازار، قدرت رقابت، پایداری تولید و فروش اهمیت زیادی دارد که امیدواریم در طرح‌های کمیته امداد به این موارد توجه شود.
استاندار یزد افزود: اینکه در استانی نظیر یزد با پیشینه فرهنگ کار و سختکوشی گذشتگان، طبق گزارشات ارائه شده بیش از پنج درصد جمعیت استان زیرپوشش کمیته امداد هستند شاید به این دلیل باشد که به فرهنگ کار به درستی پرداخته نشده است.
وی گفت: علاوه بر این لازم است در مورد محدودسازی انگیزه‌های جذب به کمیته امداد نیز اقدامات لازم انجام شود و باید به سمتی برویم که تا فردی دچار مشکل شد، بلافاصله متمایل به کمیته امداد نشود.
وی در مورد خرید صنایع دستی توسط کمیته امداد اظهار کرد: اینکه کمیته امداد امکان خرید تولیدات به ویژه صنایع دستی را فراهم کرده، ظرفیت بسیار خوبی برای استان یزد خواهد بود زیرا مشکل بسیاری از خانواده‌هایی که در مشاغل خرد مشغول به فعالیت هستند فروش محصولات تولیدی است.
میرمحمدی درباره سرمایه ‌گذاری کمیته امداد در مجتمع‌های خدمات کشاورزی گفت: ما از این موضوع استقبال می‌کنیم اما باید بررسی شود که این اقدام با چه صورت‌ها و با چه ساز و کارهایی انجام می‌شود و به هر حال باید به نحوی عمل شود که فعالان در این مجتمع‌ها کسب سود خوبی داشته باشند.
عالی ترین مقام اجرایی استان در مورد فعالیت‌ های گلخانه ‌ای نیز با بیان اینکه در استان یزد به خاطر کمبود آب به سمت تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن با هدف بهره‌وری بیشتر رفته‌ایم افزود: هر جا امکان همکاری فراهم باشد با کمیته امداد همکاری ‌های لازم صورت می‌گیرد.
استاندار یزد همچنین با استقبال از سرمایه ‌گذاری این نهاد در زمینه احداث نیروگاه‌های خورشیدی اظهار کرد: این موضوع دو سال است به طور جدی در استان در حال پیگیری است.
در پایان نشست کارگروه اشتغال استان از مدیران دستگاهها و بانکهایی که در تولید اشتغال با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد همکاری داشتند با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
7532/ 6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید استاندار یزد بر تغییر فرهنگ کار در جامعه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات