چپ نو از چپ سنتی در اسپانیا پیش افتاد

خبرگزاری فرانسه نوشت: بر اساس نتایج نظرسنجی های روزنامه های ال موندو، ال پائیس و ال اسپانول که روز یکشنبه منتشر شد، حزب محافظه کار مردمی که ماریانو راخوی نخست وزیر موقت فعلی از اعضای آن است کماکان در رتبه اول قرار دارد و از 27.7 تا 31 درصد آرا را به خود اختصاص می دهد.
حزب مردمی در انتخابات زمستان گذشته 28.7 درصد آرا را به دست آورد. این حزب راستگرا در انتخابات سال 2011 توانست بر سالها حاکمیت حزب چپ گرای سوسیالیست غلبه کند.
در نظرسنجی های جدید، سوسیالیست ها از رتبه دوم انتخابات گذشته که 22 درصد آرا را به دست آورده بودند به رتبه سوم نزول کردند و 20.2 تا 21.6 درصد حمایت پرسش شوندگان را به خود اختصاص دادند.
حزب نوپای پودموس و متحدان کمونیست آن که با ریاضت اقتصادی مخالف هستند و در انتخابات گذشته 20.7 درصد آرا به دست آوردند، بین 23.7 تا 25.6 درصد آرا را در نظرسنجی های اخیر تصاحب و از رتبه سوم به رتبه دوم صعود کردند.
نتایح نظرسنجی ها در مورد میزان مشارکت در انتخابات آتی نشان می دهد که 51.3 درصد از رای دهندگان سوسیالیست نسبت به دور پیشین انتخابات علاقه کمتری برای حضور پای صندوق های رای دارند، در صورتی که این میزان در میان هوارداران پودموس تنها 31.8 درصد است.
پس از آنکه در پی انتخابات زمستان گذشته هیچ حزبی نتوانست اکثریت کرسی های پارلمان را به دست آورد و مذاکرات احزاب نیز برای تشکیل دولت بی نتیجه ماند، پادشاه اسپانیا برای نخستین بار در 41 سال اخیر، مجلس را منحل و تاریخ 26 ژوئن (6 تیر) را برای انتخابات مجدد پارلمانی تعیین کرد.
اروپام**3092**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چپ نو از چپ سنتی در اسپانیا پیش افتاد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات