بازگشت نفتکش‌های خارجی به ایران/ حمل یک سوم نفت ایران توسط خارجی‌ها

نفتکش آمارها نشان می دهد بیش از ۲۰ سوپرتانکر اروپایی و آسیایی در حال حمل نفت ایران هستند و اکنون بیش از یک سوم نفت خام صادراتی ایران را کشتی های خارجی حمل کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمارهای رویترز نشان می دهد بیش از 20 سوپرتانکر اروپایی و آسیایی در حال حمل نفت ایران هستند و این به تهران اجازه می دهد تا بسیار سریعتر از آنچه تحلیلگران انتظار داشتند صادرات خود را افزایش دهد.

ایران تا ماه آوریل برای یافتن شرکایی جهت حمل نفت خود با مشکل مواجه بود، اما امضای موافقتنامه های بیمه موقت موجب شده تا اکنون بیش از یک سوم نفت خام صادراتی ایران را کشتی های خارجی حمل کنند.

اودیسئوس والاتساس، مسئول شرکت تانکری دیناکوم گفت: «اجاره کنندگان کشتی ها محموله ها را از ایران می خرند و بقیه دنیا هم با این مسئله مشکلی ندارند.» شرکت دیناکوم یونان 3 نفتکش خود را به حمل نفت ایران اختصاص داده است.

با این حال، برخی از کشتی داران بین المللی همچنان به دلیل برخی محدودیت های دولت آمریکا از حمل نفت ایران امتناع می کنند.

ایران بعد از لغو تحریم ها به دنبال از سرگیری مبادلات تجاری قبلی خود با جهان است.

آمارهای بارگیری بندری و آمارهای کشتیرانی نشان می دهد که حداقل 21 تانکر خارجی با ظرفیت حدود 25 میلیون بشکه نفت سبک و سنگین در طی 2 هفته گذشته نفت خام یا نفت کوره ایران را بارگیری کرده اند یا در حال بارگیری در پایانه های جزیره خارگ و بندر ماهشهر هستند.

از سرگیری حمل بین المللی نفت ایران با افزایش پوشش های بیمه ای موقت و محدود فراهم شده از سوی شرکت های بیمه ای محقق شده است.

لوئیجی بروزونه، از شرکت کشتیرانی بانچرو کوستا گفت: «در اولین روزهای پس از لغو تحریم ها تنها کشتی های ایرانی در این کشور بارگیری می کردند که عمدتا ناشی از وجود چند مشکل در یافتن پوشش بیمه ای یا بیمه اتکایی بود.»

«علاقه شدید بازار به این تجارت ها همه سهامداران را به سمت حل همه مشکلات سوق داده است... و تقریبا همه کلوب های حمایت و جبران خسارت پوشش های بیمه ای لازم را برای این منظور اختصاص داده اند.»

انتهای پیام//25

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت نفتکش‌های خارجی به ایران/ حمل یک سوم نفت ایران توسط خارجی‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات