سوئیسی‌ها به دریافت یارانه نقدی نه گفتند

روستایی در سوئیس رای دهندگان سوئیسی با اکثریت آرا به پیشنهاد پرداخت مستمری ماهیانه ثابت به همه مردم این کشور مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، رای دهندگان سوئیسی با اکثریت آرا به پیشنهاد پرداخت مستمری ماهیانه ثابت به همه مردم این کشور مخالفت کردند.

بر اساس این گزارش، 78 درصد مردم سوئیس با پیشنهاد پرداخت مستمری به شهروندان این کشور و خارجیانی که حداقل 5 سال شهروند سوئیس بوده اند رای مخالف دادند.

حامیان این پیشنهاد معتقد بودند پرداخت چنین مستمری ای به مبارزه با فقر و نابرابری در دنیایی که یافتن مشاغل خوب با درآمدهای ثابت در حال دشوارتر شدن است، کمک می کند.

با توجه به نظرسنجی های قبلی که نشان از مخالفت بیش از 70 درصدی مردم سوئیس با این طرح داشت، نتیجه به دست آمده از این رفراندوم چندان افکار عمومی را متعجب نساخته است. دولت سوئیس و تقریبا تمام احزاب سیاسی این کشور از رای دهندگان خواسته بودند تا به این پیشنهاد رای منفی دهند.

منتقدان این طرح را «یک رویای مارکسیستی» نامیده و نسبت به افزایش شدید هزینه ها و گسترش تنبلی و عدم تلاش برای کار کردن در جامعه که عاملی مضر به حال اقتصاد این کشور می بود، هشدار داده بودند. چارلز ویپلوسز، استاد اقتصاد دانشگاه ژنو گفت: «اگر شما بابت کار نکردن به مردم پول بدهید، آنها هیچ کاری نخواهند کرد.»

اما موافقان با رد این استدلال می گویند، مردم به صورت طبیعی می خواهند مولد باشند و اختصاص یک درآمد پایه به راحتی انعطاف پذیری بیشتری به آنها خواهد داد تا فعالیت هایی را انتخاب کنند که بیشترین ارزش را دارد.

پالپ کوندیگ، یکی از طرفداران اصلی این پیشنهاد پیش از رای گیری گفته بود: «برای قرن ها این امر به عنوان یک آرمان شهر تلقی می شد، اما امروز اختصاص درآمد ثابت نه تنها ممکن شده بلکه اجتناب ناپذیر گشته است.»

رقمی که قرار بوده در صورت رای آوردن این طرح به شهروندان پرداخت شود تعیین نشده، اما گروه غیرسیاسی طرح کننده این ابتکار، پیشنهاد کرده بود که ماهانه 1765 پوند به هر فرد بالغ و 445 پوند به هر کودک پرداخت شود.

انتهای پیام//26

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سوئیسی‌ها به دریافت یارانه نقدی نه گفتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات