شعار توسعه صادرات می‌دهیم اما در عمل به واسطه‌گری توجه می‌کنیم

علی فاضلی رئیس اتاق اصناف رئیس اتاق اصناف ایران اولین راه داشتن یک اقتصاد سالم را برخورد با پدیده قاچاق دانست و گفت: شعار توسعه صادرات و توجه به تولید را می دهیم ولی در عمل بیشترین توجه به واسطه‌گری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رئیس اتاق اصناف ایران گفت: ما در موضوعات کلان، برتری منافع ملی را بر منافع فردی ترجیح دادیم و حاصل کار پیشرفتهایی بود که بعد از انقلاب شاهد آن هستیم، اما در بحث اقتصادی این کار را نکردیم.

علی فاضلی افزود: در بخش اقتصادی چون منافع فردی بر منافع ملی برتری دارد، قاچاق نهادینه شده است. برخورد با کالای قاچاق یک عزم ملی می طلبد و در این خصوص اصناف قطعا در کنار دولت قرار دارند و موضوع ساماندهی بنگاه های صنفی به منظور جلوگیری از ارائه کالاهای قاچاق در دستور کار قرار دارد. 

وی در ادامه گفت: قاچاق توسط شبکه های توزیع انجام می شود. میوه هایی که کمتر از 10 روز فاسد می شوند، از آمریکای جنوبی وارد کشور و به مبادی نگهداری منتقل می شود در حالی که فاسد نشده است و این موضوع نهادینه شدن قاچاق را در کشور نشان می دهد. 

رئیس اتاق اصناف ایران اولین راه داشتن یک اقتصاد سالم و توجه به تولید را برخورد با پدیده قاچاق اعلام کرد و تصریح کرد: در صورت نیاز به واردات می توان با مذاکره با تولید کنندگان خارجی، کالای شناسنامه دار مورد نیاز را با همکاری خارجی ها در داخل تولید کرد.

وی گفت: 8 سال است که رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، اما ابزارهای حمایتی از تولید انجام نشده است؛ مردم محور شدن اقتصاد در دستور کار قرار گرفت اما عملی نشده است. در تدوین اقتصاد مقاومتی نگاه رهبر معظم انقلاب به مردمی شدن اقتصاد است که این اتفاق با کمک دولت و مجلس محقق می شود و برای آن باید فعالیت بیشتری کرد.

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به صادرات غیر نفتی از سوی اصناف گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری صادرات غیر نفتی است که باید در توسعه صادرات به آن توجه جدی شود؛ اما متاسفانه در این بخش نگاه جامع و مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی تصریح کرد: شعار توسعه صادرات و توجه به تولید را می دهیم ولی در عمل بیشترین توجه به واسطه‌گری است.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شعار توسعه صادرات می‌دهیم اما در عمل به واسطه‌گری توجه می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات