همزبانی مخالفان داخلی برجام با موسسه آمریکایی - صهیونیستی

همزبانی مخالفان داخلی برجام با موسسه آمریکایی - صهیونیستی وبلاگ > خبر وبلاگ - حسن بهشتی پور در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین، به نقد همزبانی مخالفان داخلی برجام با موسسه بروکینز درباره توان هسته ای ایران پراخته است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در بخشی از مطلبش نوشته است:

«در تحلیل موسسه بروکینز که توسط سایت های مخالف برجام باز نشر شده است ادعا شده که ایران بعد از 15 سال قادر به افزایش توان غنی سازی خود نخواهد بود!! خوب برادر عزیز شما که این ادعا را باز نشر می کنید به موسسه نئوکان بروکینز کمک می کنید. ایران در شرایطی که همه دنیا تحریمش کرده بودند توانست فناوری غنی سازی اورانیوم را در ایران بومی کند. غنی سازی 20 درصد و از آن مهم تر ساخت صفحات سوخت هسته ای توسط دانشمندان هسته ای ایران و تائید این اقدام متهورانه در گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای در بهمن 1390 آب پاکی را روی دست آمریکایی ها و متحدانش ریخت.»

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه می نویسد:

«ایران برای افزایش توان هسته ای خود از لحاظ علمی و بالقوه، نیاز به 15 سال آینده ندارد. همین امروز می تواند اگر اراده کند تا صد در صد هم غنی سازی کند. کشوری که فناوری غنی سازی را دارد کافی است، این روند را تکرار کند، 3 درصد در بار دوم شش درصد در بار سوم 9 درصد و همینطور می رود بالا تا صد دردصد، بستگی دارد ایران در چه مورد نیاز داشته باشد. بنابراین بصورت بالقوه ایران توان غنی سازی را تا بالاترین سطح ممکن دارد اما در برجام تعهد سپارده است تا زمانی که آژانس وضعیت اجرای پروتکل الحاقی و پادمان هسته ای و موارد لازم دیگر برای اعلام وضعیت سفید در ایران را تائید کند، فعلا غنی سازی را در سطح سه ممیز 67 صدم درصد نگه دارد.»

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

 

 

کلید واژه ها: توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک (برجام) - مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1 - ان.پی.تی پیمان منع گشترش تسلیحات هسته ای - انرژی هسته ای -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همزبانی مخالفان داخلی برجام با موسسه آمریکایی - صهیونیستی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات