پرداخت حق بیمه از چند کارگاه اشکال ندارد

پرداخت حق بیمه از چند کارگاه اشکال ندارد جامعه > مشکلات مردم - پرداخت حق بیمه از چندکارگاه اشکال ندارد اما اگر حق بیمه بالاتر از سقف مبنای پرداخت باشد به کارفرما بازگردانده می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:"  سلام. من از سال 1381 در یک شرکت به صورت ساعتی و خیلی محدود مشغول هستم حق بیمه من هم در قالب حداقل حقوق به طور مستمر پرداخت میشود و ادامه ادارد. در عین حال از سال 1382 در شرکت دیگری به به صورت ساعتی مشغول هستم که البته ساعات حضور من قالبا" در سالهای اول حدود 100 ساعت در ماه و سالهای میانی حدود 200 تا 220 ساعت در ماه و در سالهای اخیر تا پایان 1394 در حدود 140 ساعت در ماه بوده است و برای من شغل اصلی محسوب میشد. میانگین حقوق سه ماه آخر سال 1394 در شرکت دوم برابر 4300000 تومان بوده است. و در طول 13 سال کار در شرکت دوم هیچوقت شرکت برایم بیمه رد نکرده است. از پایان 1394 و اتمام قرارداد با این شرکت همکاری قطع و تمدید نگردیده است. در صورت شکایت این شرکت آیا مکلف به پرداخت حق بیمه تمامی 13 سال من بر مبنای حقوق دریافتی سالهای قبل میباشد یا کلا" محاسبه بیمه من بر مبنای میانگین سه ماه آخر 1394 است ؟ یا روش محاسبه بیمه و جرایم آن به سازمان روش دیگری دارد ؟ آیا شرکت دوم میتواند دستمزد سالهای 1382 لغایت 1394 شرکت اول را از حداکثر دستمزد هر سال کم کند و و حق بیمه من را بر آن اساس پرداخت کند ؟ البته یادآور میشوم در طول سیزده سال گذشته هیچگونه پرداختی بابت حق بیمه من به تامین اجتماعی نداشته است. لطفا" روش محاسبه پرداختی حق بیمه و جرایم آن به تامین اجتماعی را توضیح بفرمایید با تشکر."

در این باره روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی پاسخ داده است:"  پرداخت حق بیمه از چند کارگاه ایرادی ندارد و طبق قانون باید انجام شود. ولی در هر حال سازمان تامین اجتماعی اگر حق بیمه پرداختی بالاتر از سقف مبنای پرداخت حق بیمه باشد به نسبت به کارفرمایان مربوطه بر می گرداند. حق بیمه 30 درصد حقوق است که 7درصد سهم بیمه شده و 23 درصد سهم کارفرماست. جریمه عدم ارسال لیست 10 درصد فقط یکبار و جریمه عدم پرداخت حق بیمه 2 درصد هر ماه است."


45232
کلید واژه ها: مشکلات خوانندگان - بیمه -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت حق بیمه از چند کارگاه اشکال ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات