حمايت بانوي نخست آمريكا از هيلاري براي جلوگيري از پيروزي ترامپ/ زنان عليه مردان

 اگر «هیلاری کلینتون» در انتخابات کالیفرنیا از رقیب خود، «برنی سندرز»، شکست بخورد، به دلیل رأی‌دهندگانی مثل «ناللی پرز» است. «پرز» تجسم کسانی است که هیلاری کلینتون تلاش کرد آنها را به حمایت از خود وادارد؛ دختری ٢٤ساله اصالتا لاتین که پیش‌تر بانوی اول سابق آمریکا را به عنوان زنی پیشگام در سیاست ستایش می‌کرد. اما روز سه‌شنبه و در رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت کالیفرنیا، او حامی برنی سندرز است. پرز که دانشجوی دانشگاه ایالتی کالیفرنیاست، در گفت‌وگو با رویترز به وعده سندرز برای بیمه درمانی و برداشتن شهریه دانشگاه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: «ما صدای خودمان را در او یافته‌ایم».

به گزارش شرق، کالیفرنیا آخرین رقابت بزرگ در نبرد طولانی و پر فرازوفرود دموکرات‌ها بر سر انتخاب نامزد نهایی است و نظرسنجی‌ها از رقابت تنگاتنگ دو طرف در هفته‌های اخیر حکایت دارد. بر اساس نظرسنجی مشترک دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و لس‌آنجلس تایمز، در ایالت کالیفرنیا سندرز  ٤٤ درصد آرا را از آن خود می‌کند و با یک درصد اختلاف از کلینتون پیشی می‌گیرد. با این همه پیروزی سندرز راه را برای نامزدی او هموار نمی‌کند، مگر آنکه او بتواند هیلاری کلینتون را در تعداد ابرنمایندگان شکست دهد؛ امری که درحال‌حاضر بعید به نظر می‌رسد. اما بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که پیروزی سندرز به تصمیم او برای ماندن در رقابت انتخاباتی اعتبار می‌بخشد و در نهایت می‌تواند اهرمی برای تأثیرگذاشتن بر سیاست‌های کلینتون و سهم‌خواهی در کابینه او باشد.

خبر پیشی‌گرفتن سندرز در نظرسنجی‌ها در حالی مطرح می‌شود که خبرها از افزایش تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای شرکت در انتخابات کالیفرنیا حکایت دارد، خبری که می‌تواند موجب دلگرمی کمپین انتخاباتی سندرز و هواداران او باشد. بر اساس گزارش‌ها، تاکنون نزدیک به ١٨ میلیون رأی‌دهنده برای شرکت در انتخابات کالیفرنیا ثبت‌نام کرده‌‌اند که بالاترین میزان ثبت‌نام رأی‌دهندگان در انتخابات اولیه آمریکا بوده است.

در واقع ٧٢ درصد واجدان شرایط در این ایالت آماده شرکت در انتخابات روز سه‌شنبه هستند. سندرز در مبارزات انتخاباتی خود با هیلاری کلینتون بارها گفته است که یکی از کلیدهای موفقیت او، انرژی‌ای بوده که در میان رأی‌دهندگان جدید و مستقل ایجاد کرده و کالیفرنیا در آستانه به‌آزمون‌گذاشتن این نظریه برای آخرین‌بار است. هواداران هیلاری کلینتون این روزها بیش از هر زمان دیگری از سندرز می‌خواهند که رقابت‌های انتخابات درون‌حزبی را رها کند اما هواداران سناتور «ورمونت» در کالیفرنیا نظر دیگری دارند و همچنان امیدوارند. یکی از آنها که ٢٠ساله است، به گاردین گفته است با حداقل دستمزد یعنی ساعتی ١٠ دلار کار می‌کند و به باور او انتخاب سندرز بهترین فرصت برای پایان‌دادن به چنین وضعیتی است. «لورنا کروز» که دانشجویی ٢٢ساله است، هم می‌گوید روز سه‌شنبه به سندرز رأی می‌دهد، با این حال او اعتراف می‌کند که برخی از دموکرات‌ها از ترس پیشی‌گرفتن «دونالد ترامپ» نامزد نهايي جمهوري‌خواهان، از نامزد دموکرات‌ها به کسی رأی می‌دهند که به باور آنها برنده نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکاست. به گفته لورنا، خانواده او با این ایده به هیلاری کلینتون رأی می‌دهند، چراکه فکر می‌کنند او در نهایت پیشتاز انتخابات خواهد بود.

شاید با همین ایده، هیلاری کلینتون با کسب یک پیروزی قاطع در جزایر «ویرجین»، موفق شد تمام هفت ابرنماینده این منطقه را به نام خود ثبت کند و یک قدم دیگر به سمت نهایی‌کردن نامزدی‌اش بردارد. او اکنون تنها به ٦٠ نماینده تا رسیدن به دوهزارو ٣٨٣ نماینده موردنیاز برای قطعی‌شدن نامزدی‌اش نیاز دارد. آن‌طورکه حزب دموکرات اعلام کرده، کلینتون ٨٤,٢ درصد آرا را در این منطقه به خود اختصاص داده و سندرز تنها ١٢.٢ درصد آرا را کسب کرده است. بر اساس مقررات کمیته ملی دموکرات، یک نامزد باید حداقل ١٥ درصد آرا را به خود اختصاص دهد تا بتواند نماینده‌ای را به نام خود ثبت کند. جزایر ویرجین، یکی از پنج سرزمین متعلق به ایالات متحده است که شهروندان آنها با وجود مشارکت در انتخابات درون‌‌حزبی، حق شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری نهایی را ندارند. هرچند تعداد نماینده‌های به‌دست‌آمده در این منطقه چندان زیاد نیست، اما با توجه به فاصله اندک کلینتون تا رسیدن به عدد دوهزارو ٣٨٣ نماينده، پیروزی در این منطقه برای وزیر خارجه اسبق آمریکا مهم تلقی می‌شود.

رقابت تنگاتنگ کلینتون و سندرز در کالیفرنیا، استراتژی انتخاباتی کلینتون را هم اندکی تغییر داد. او با آگاهی از حمایت بخش زیادی از مردم این ایالت از سندرز و به امید حمایت آنها از خود برای شکست‌دادن ترامپ، انتقادهای خود را به جای سندرز، بر ترامپ متمرکز کرد و از تجربه‌هایش در امور امنیت ملی سخن گفت. اگرچه هنوز نمی‌توان به طور قاطع هیلاری کلینتون را نامزد نهایی دموکرات‌ها در کارزار انتخاباتی آمریکا دانست اما او بیش از هر زمان دیگری به تصاحب این جایگاه نزدیک شده است. هواداران کلینتون همین حالا هم او را رقیب ترامپ می‌بینند و از همین رو تنها سؤال و دغدغه آنها این است که آیا سناتور ورمونت برای شکست‌دادن ترامپ از رقیب کنونی خود حمایت می‌کند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمايت بانوي نخست آمريكا از هيلاري براي جلوگيري از پيروزي ترامپ/ زنان عليه مردان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات