زندگی 60 درصد جمعیت قطر در " اردوگاه های کار"

نزدیک به 60 درصد از جمعیت ساکن قطر در " اردوگاه های کار" زندگی می کنند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه ، بر اساس اعلام روز یکشنبه وزارت برنامه ریزی توسعه و آمار قطر (MDPS) حدود 60 درصد از جمعیت 2.4 میلیون نفری ساکن قطر در اردوگاه های کار زندگی می کنند.زندگی 60 درصد جمعیت قطر در

اکثریت قریب به اتفاق این تعداد مرد هستند. 1 میلیون و 340 هزار نفر از ساکنان اردوگاه ها را مردان و 60 هزار نفر را زنان تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش با وجودی که دولت قطر تلاش کرده با احداث اردوگاه های جدید وضعیت اسکان کارگران را بهبود بخشد، اما وضعیت ساکنان اردوگاه های کار قطر در ماه ها و سال های گذشته با انتقادات گسترده سازمان های مدافع حقوق بشر مواجه بوده است.

هفته  پیش در اثر یک آتش سوزی در یکی از این اردوگاه ها در جنوب غرب قطر 11 نفر کشته و 12 نفر زخمی شدند.

قطر میزبان بازی های جام جهانی فوتبال در سال 2022 است و به همین خاطر پروژه های بلند پروازانه ای به منظور ساخت و ساز استادیوم ها و دیگر اماکن و تاسیسات شهری در دست احداث دارد.

سازمان های مدافع حقوق بشر دولت قطر را متهم کرده اند که به منظور انجام هر چه سریع تر پروژه هایی که باید تا زمان بازی های جام جهانی به اتمام برساند، به کارگران فشار زیادی وارد می کند و صدها کارگر مهاجر در پروژه های در دست ساخت این کشور به منظور میزبانی بازی های جام جهانی کشته شده اند.

جمعیت قطر در طی 3 دهه گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته و از حدود 380 هزار نفر در سال 1986 به بیش از 2.4 میلیون نفر در سال 2015 رسیده است.

بیشتر این جمعیت قطری نیستند و کارگرانی هستند که از دیگر کشورهای آسیایی و آفریقایی به این کشور رفته اند.

دولت دوحه به منظور کاشتن از شدت و حجم انتقادات بین المللی درباره وضعیت کارگران ساکن در اردوگاه های کار این کشور، هفت پروژه تکمیل شده یا در دست ساخت برای اسکان بیش از 260 هزار کارگر خارجی در دست اقدام دارد.

یکی از این مجتمع ها با ظرفیت 70 هزار نفر و با هزینه های بالغ بر 825 میلیون دلار در جنوب شهر دوحه احداث شده است. این مجمتع دارای فروشگاه های مختلف، سینما و یک استادیوم کریکت است.
[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زندگی 60 درصد جمعیت قطر در " اردوگاه های کار"» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات