ایجاد اتاق فکرهای فرااستانی برای جشنواره امام رضا(ع)

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه (۱۶ خردادماه) با حضور سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه، سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی و دبیر کارگروه، محمد اللهیاری؛ معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی و مدیران کل و معاونان فرهنگی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار شد.

سیدعباس صالحی در این نشست با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره این جشنواره عنوان کرد: امام رضا(ع) روزگاری میهمان ایرانیان بودند اما امروز ایشان میزبان ما ایرانیان است و همه ما بر سر سفره امام رض(ع) نشسته‌ایم و هر آنچه در این جشنواره انجام می‌دهیم، به عنوان توشه برمی‌داریم. این جشنواره کار دل است و خوشحالم که مواردی که سال گذشته به مناسبت برگزاری سیزدهمین دوره برگزاری جشنواره اشاره شدند، مورد توجه قرار گرفته است.

صالحی بازنگری فعالیت‌ها در حوزه محتوایی و فرهنگ ترویجی را دو اقدام لازم برای جشنواره امام رضا(ع) دانست و گفت: از آنجا که تکرار برخی فعالیت‌ها می‌تواند آن برنامه را به یک عادت تبدیل کند، جلوگیری و توجه به این امر در برنامه‌ها و فعالیت‌ها یک اقدام بسیار مهم است.

وی افزود: تقویت هیات داوران به منظور کیفیت بخشی به فعالیت‌ها و برنامه‌ها، ایجاد اتاق فکر، نظارت علمی و تخصصی بر اقدامات و ایجاد شاخص ارزیابی و سنجش از جمله مواردی بودند که سال گذشته به آنها اشاره شد و بر اساس گزارش ارایه شده از مسئولان برگزاری، مورد توجه قرار گرفته‌اند.

صالحی با اشاره به فعالیت‌های ترویجی جشنواره امام رضا(ع) و جلوگیری از ایستایی این جشنواره عنوان کرد: در حوزه فعالیت‌های ترویجی نیز پاسداشت نام جشنواره امام رضا(ع) و جلوگیری از تساهل در فرآیند برگزاری جشنواره از مواردی بود که سال گذشته به آن‌ها اشاره شد.

معاون امور فرهنگی به آغاز چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: کارگروه فرهنگی در سه حوزه اصلی شعر، ادبیات منثور و کتاب و کتابخوانی فعالیت می‌کند و از این رو با توجه به قرابت‌ها در برخی از موضوعات، بهتر است یک اتاق فکر فرا استانی برای این فعالیت‌ها ایجاد شود تا از منظری فراتر به بررسی این جشنواره بپردازند.

وی با تاکید بر تهیه گزارش‌های فراتحلیلی از برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) در ۱۳ دوره گذشته گفت: در کارگروه فرهنگی با تنوع موضوعات مواجه هستیم و تهیه گزارش‌های تحلیلی می‌تواند ما را به نقاط عطف جدیدی برساند و به پربارتر شدن و ایجاد اتفاقات جدید در جشنواره کمک کند.

وی با تاکید بر تقویت رویکرد بین‌المللی جشنواره امام رضا(ع) عنوان کرد: ایرانیان بسیاری هستند که در خارج از ایران زندگی می‌کنند و ارادت خاصی به امام رضا (ع) دارند. می‌توانیم از این ظرفیت به منظور حضور در جشنواره بهره‌برداری کنیم. همچنین همکاری فرهنگی با کشورهای مجاور نیز می‌تواند به گسترش بعد بین‌المللی این جشنواره کمک کند.

صالحی در پایان یادآور شد: بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و خانه کتاب به عنوان دو بازوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده همکاری با بنیاد امام رضا (ع) هستند. امیدوارم با عنایات ثامن الحجج چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) پرثمر‌تر از سال‌های گذشته باشد و نقطه عطفی برای دوره‌های قبل محسوب شود.

بر اساس این گزارش، همچنین در این نشست سیدجواد جعفری گزارشی از اقدامات انجام شده در سیزدهمین جشنواره امام رضا (ع) ارایه کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد اتاق فکرهای فرااستانی برای جشنواره امام رضا(ع)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات