مرحوم شالچی در وزارت ارشاد به مدیری عیب‌پوش معروف بود

محمد رجبی دوانی رئیس سابق کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی که در دوره مسئولیت خود با زنده‌یاد محمود شالچی طوسی به عنوان قائم‌مقام این مرکز، سابقه همکاری داشته است، ضمن اشاره به تعهد کاری آن مرحوم  در هر مسئولیتی که بر عهده می‌گرفت، درباره سجایای اخلاقی زنده‌یاد شالچی، به خبرنگار مهر گفت: آقای شالچی شخصی بسیار کوشا، خیّر و عیب‌پوش بود و من بارها در دوره همکاری با ایشان، شاهد بودم در مواردی که می‌توانست حق خود را ایفا کند و آن را بستاند، از گرفتن آن صرف نظر می‌کرد.

وی افزود: ایشان در دوره‌ای هم که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت‌های بسیار مهمی بر عهده گرفته بود و بخش زیادی از زحمات وزارتخانه بر عهده او گذاشته شده بود، زمانی که دیوان محاسبات یکسری اسناد را واخواهی کرده بود تا آنها را بررسی کند، با اینکه این اسناد مربوط به مسئولیت ایشان نبود و دیگران باید می‌آمدند و پاسخگو می‌بودند، ایشان به جهت اشرافی که به جنبه‌های مختلف آن موارد داشت، همه امور را بر عهده گرفت و بعد از مدت‌ها رفت و آمد و مشکلات را خودش به تنهایی رفع کرد.

این همکار سابق زنده‌یاد شالچی طوسی با اشاره به نجابت و فداکاری آن مرحوم، ادامه داد: ایشان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدمی عیب‌پوش حتی در مورد کسانی که با ایشان ضدیت و مخالفت می‌کردند، شناخته می‌شد و من هم در حدود دو سالی که با آقای طوسی همکار بودم، شاهد تاثیر حضور ایشان در کتابخانه مجلس بودم، به خصوص در ارتباط با مراکز اجرایی خارج از این مرکز مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت وقت نظارت راهبردی ریاست جمهوری. امیدوارم جای عزیزانی از این دست در کشور ما خالی نماند و خداوند امثال ایشان را زیاد کند.

یادآوری می‌شود، محمود شالچی طوسی از مدیران و معاونان سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قائم مقام کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در سال‌های گذشته، صبح روز شنبه هفته جاری بر اثر ایست قلبی در منزل خود در تهران درگذشت. مراسم تشییع وی تا دقایقی دیگر در تالار وحدت برگزار می‌شود و پیکر وی برای خاکسپاری در بهشت رضا(ع) مشهد، به شهر زادگاهش انتقال می‌یابد.

زنده‌یاد شالچی طوسی سابقه سال‌ها فعالیت در سمت‌های مختلف فرهنگی از جمله مشاور وزیر و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، مدیرکل چاپ و انتشارات وزارت ارشاد، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و معاون مالی اداری وزیر ارشاد و همچنین مسئولیت‌هایی چون معاون مالی اداری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر مرکز اسناد فرهنگی آسیا و اقیانوسیه را در کارنامه فعالیت‌های خود داشت. کتابشناسی توصیفی صنعت چاپ (سال انتشار ۱۳۷۴)، تاریخ صنعت چاپ (سال انتشار ۱۳۷۵)، فرهنگ مصور ورزش سه زبانه (سال انتشار ۱۳۷۹) و فرهنگ لغات ورزشی چهار جلدی زیر چاپ از جمله آثار مرحوم شالچی هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرحوم شالچی در وزارت ارشاد به مدیری عیب‌پوش معروف بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات