مون‌پليه با من روراست نبود/ دوست دارم پسرم بسکتبالیست شود!

به گزارش خبرنگار مهر، الله كرم استكی متولد ۱۳۶۶ در اصفهان از ۱۱ سالگی يعنی شروع سن استعداديابی وارد رشته هندبال شد و از سال ۲۰۰۳ رسما وارد تيم نوجوانان ايران شد. او از آن سال به طور حرفه ای اين رشته را دنبال كرده و با تيم های نوجوانان و جوانان و بزرگسالان بر روی سكوهای آسيا ايستاد. این هندبالیست در بازيهای آسيايی هم تيم ايران را همراهی كرده و با اين تيم صاحب نشان برنز آسيا شد و حتي همراه با تيم های ايران حضور در جام های جهانی را تجربه كرد.

اين لژيونر هندبال پس از حضور در دو تيم باشگاهی ذوب آهن اصفهان و ثامن الحجج سبزوار در تيم های خارجي السد قطر، الصداقه لبنان، السد لبنان، مون‌پليه فرانسه و لخويا قطر نيز سابقه بازی دارد. لخويا قطر در فصل جاری ليگ هندبال اين كشور قهرمان شد. السد لبنان نيز چهارشنبه شب گذشته در ليگ لبنان با همراهی برادران استکی در سه بازی آخر خودشان عنوان قهرمانی لیگ باشگاه های این کشور را از آن خود کردند. 

هندباليست ۲۷ ساله ايران پس از کسب عنوان قهرمانی همراه تیم السد لبنان در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: من در يك زمان به خاطر نبود تيم باشگاهی و علاقه تيم های خارجی مجبور شدم كه از ایران بروم چون در ليگ ايران بدون تيم مانده بودم. اگر تيمی بود كه می توانست من را در داخل ايران حمايت كند قطعا در ليگ ايران بازی می كردم.

می توانیم راحت در اروپا بازی کنیم
وی در پاسخ به اين سوال كه آيا بازيكنان ايرانی شايسته حضور در ليگ های اروپايی و باشگاه های مطرح هستند يا نه گفت: نه من بلكه بسياری از بازيكنان هندبال توان حضور در تيم های خوب را دارند و به راحتی می توانند در تيم های اروپايی بازي كنند هندبال ما خوب پيشرفت كرده و در صورت حمايت و ديده شدن هندباليست ها شانس حضور در تيم های باشگاهی خارجی را دارند.

از پرداخت خارجی ها راضی ام
وی در خصوص شرايط قراردادش با تيم های خارجی هم گفت: امسال ليگ ايران با مشكلات مالی زيادی روبرو بود و اكثر بازيكنان نتوانسته اند مبالغ قرارداد خود را دريافت كنند اما خوشبختانه تيم های خارجی در پرداخت قرارداد های خود نظم دارند. من از شرايط قراردادهايم راضی بودم و به نظر شرايطم بهتر از تيم های ايرانی بود.

ثامن الحجج بهترين تيمم بود
وی كه سالها با تيم های اصفهانی در رقابتهای ليگ همراه بود و حتی در يك زمان به دليل عدم توافق تيم سپاهان با يكی از باشگاه های خارجی نتوانست به باشگاه خارجی مد نظر خود بپيوندد، خاطرنشان كرد: در ميان تيم هايی كه در باشگاه های ايران بازی كردم از تيم ثامن الحجج بسيار راضی بودم.

هندباليست ملی پوش ايران ادامه داد:  ثامن تيم خوبی بسته بود و تنها تيمی بود كه واقعا بازيكن و زندگی حرفه ای بازيكن برايش مهم بود. از اين كه اين تيم از ليگ كناره گيری كرده بسيار ناراحت شدم و اميدوارم به زودی بتواند با حل مشكلات مالی باز هم در رقابتهای هندبال شركت كرده و تيم داری كند.

وی در مورد مشکلات لیگ امسال ایران هم گفت: هر چند در جزئیات لیگ ایران قرار نداشتم اما توجه مشکلات مالی تیم های باشگاهی ایرانی شدم امیدوارم مشکلات بازیکنان حل شود و بتوانند از شرمندگی زندگی و خانواد خود در بیایند. 

پيشنهادات زيادی دارم
استكی در خصوص ادامه روند بازی در تیم های خارجی گفت: بعد از جدایی از تیم باشگاهی فرانسه برای ۵ بازی به طور موقت به تیم لخویا قطر پیوستم که این تیم عنوان قهرمانی لیگ باشگاه های کشورش را بدست آورد. همراه با برادرم سجاد هم در دو هفته گذشته به طور موقت برای سه بازی تیم السد را در هفته های نهایی لیگ برتر باشگاه های لبنان همراهی کردم و خوشبختانه توانستیم برای قهرمانی این تیم در مسابقات مثمر ثمر باشیم. به نظرم در فینال این بازیها سجاد از من بهتر بازی کرد و درخشش بی نظیری داشت. 

فعلا ترکیه را انتخاب کرده ام
لژیونر هندبال کشورمان خاطرنشان كرد: من پيشنهادات زيادی در پايان فصل مسابقات باشگاهی كشورهای آسيايی و اروپايی داشتم اما در حال حاضر تركيه را انتخاب كردم. حضور در ليگ باشگاه های هندبال تركيه از اين لحاظ برای من مهم است كه اين كشور به ايران نزديك است؛ مشكل ويزا ندارم و اينكه می توانم مرتب به ايران آمده و به خانواده ام نزديك هستم. برای همين با بشيكتاش قهرمان ليگ تركيه وارد مذاكره شدم.

مون‌پليه با من روراست نبود
وی در مورد حضورش در تيم مون‌پليه فرانسه و پايان قراردادش به يكباره گفت: مون‌پليه مثل سياست مدارهای اروپايی رو راست نبود. هيچ تيمی حق ندارد در زمان قرارداد بازيكن خارجی مانع حضور وی در تيم ملی اش شود اما اين تيم نگذاشت من با تيم ملی ايران در مسابقات انتخابی المپيك همراه شوم. با اينكه حضورم در اين تيم تجربه بسيار خوبی بود و از شرايط بازی اين تيم و مسائل مالی رضايت داشتم اما از دلايل مهم در جدايی از اين تيم همين مسئله بود كه تصميم گرفتم بی خيال اين تيم شوم. در نهايت جدايی از اين تيم برايم مهم نبود چون به خاطر سابقه ام به راحتی جذب تيم های ديگر آسيايی شدم.

هندبال را در بهترين سطح تجربه كردم
 لژيونر ايراني حاضر در تيم های خارجي گفت: در اين مدت هندبال را در بهترين سطح تجربه كردم و خيلی چيزها از لحاظ تكنيكي و بازی تيمی در مسابقات هندبال اروپا ياد گرفتم. مهمترين چيزی كه ياد گرفتم سطح احترام مربيان به بازيكنان بود. لیگ هندبال قطر بسیار خوب بود تیم ها در سطح بسیار بالایی بودند و مسابقات بسیار سنگین بود. در لبنان هم همراه السد در فینال بازی کردم و خوب بازی فینال هم حساسیت خود را داشته و بهترین تیم راهی این دیدار می شود از بازی در هر دو این تیم ها راضی بودم و تجربه بسیار خوبی بود. 

مربی خوب بياوريم در آسيا آقايی می كنيم
وی در پاسخ به اين سوال كه آيا مشكل هندبال ايران در عدم صعود به المپيك مربی بود يا بازيكنان و اينكه آيا بهتر نيست به جای سرمایه گذاری بر روی نسل فعلی هندبال بزرگسالان به فكر نسل آينده و پشتوانه سازی در اين رشته باشيم؟ گفت: ما برای موفقيت نياز به مربی خارجی درجه يك داريم. مربی كه با اسم بوده و دارای كلاس هندبال باشد. ما هندبال جوانی داريم كه در صورت هدايت يك مربی خوب می تواند چندين سال در آسيا آقايی كند.

دوست دارم پسرم بسكتباليست شود
اين روزها در عكس های شخصی استكی شاهد حضور پسرش كنار پدر و عموی لژيونرش هستيم. وی در پاسخ به سوال اينكه آيا دوست دارد پسرش هم اين رشته را دنبال كند يا نه، گفت: دوست ندارم پسرم هندبال را دنبال كند. اگر خدا كمك كند می خواهم وارد رشته بسكتبال شود.  

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مون‌پليه با من روراست نبود/ دوست دارم پسرم بسکتبالیست شود!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات