آیت‌الله موسوی‌اردبیلی: وظیفه مهم سرپرست خانواده تامین مایحتاج زندگی افراد تحت تکفل است

 آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: بسیاری از روایات پیشوایان بر تلاش جهت تامین معاش و فعالیت‌های مربوط به تامین احتیاجات زندگی انسان‌ها تاکید دارد.
 
به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار رستمی؛ مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی ضمن تشکر جهت فعالیت‌های انجام گرفته اظهار کرد: فعالیت‌های شما، فعالیت‌های مفید و خوبی است و بسیاری از روایات پیشوایان ما تاکید بر تلاش جهت تامین معاش و فعالیت‌های مربوط به تامین احتیاجات زندگی انسان‌هاست؛ به نحوی که تلاش در این باره را عبادت به حساب آورده‌اند.
 
وی ادامه داد: در برخی از وقایع تاریخی آمده است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم وظیفه مهم سرپرست خانواده را تامین مایحتاج زندگی افراد تحت تکفل خود دانسته است. در روزگار پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، شخصی در مدینه باغ بسیار خوبی درست کرده بود و پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم را دعوت کرد که باغ را ببیند. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با دیدن باغ از زحمات آن شخص تمجید کردند. باغبان به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم عرض کرد: من این باغ را به شما تقدیم می‌کنم. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با تعجب فرمودند: خانواده و فرزندانت چه کنند؟ آن شخص گفت: خدا کریم است. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: خدا برای ما هم کریم است و نیازی نیست باغ را به من بدهید؛ این را بگذار برای زن و فرزندانت باشد؛ باید زندگی خانواده‌ات تأمین شود.
 
این مرجع تقلید تصریح کرد: از این نمونه وقایع و روایات در سیره پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار زیاد است که همه تاکید بر تلاش برای تامین مایحتاج زندگی انسان‌ها و خانواده‌هاست و کمک به این مهم که بخشی از کار شماست کاری ارزشمند و ستودنی است.
 
در ابتدای این دیدار، مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی با ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق گفت: صندوق بیمه کشاورزی زیرمجموعه وزارت رفاه است و روستاییان و کشاورزان و عشایر را بیمه می‌کند و حقوق بازنشستگی و بیمه از کارافتادگی و رسیدگی به معیشت کشاورزان و خانواده های‌شان را به عهده می‌گیرد. در واقع این صندوق، تأمین اجتماعی مستضعفین است. تاکنون ما حدود یک میلیون و نیم خانوار را در کل کشور بیمه کرده‌ایم. استان قم هم بر اساس آماری که ما داریم کلا 97 هزار خانوار روستایی و عشایر و کشاورز دارد که از این 19 هزار خانوار حدود 8 هزار خانوار را ما تا الان پوشش داده‌ایم و حدود 200 خانوار هم مستمری بگیر داریم که فوت شده و یا از کار افتاده شده‌اند و خود و خانواده‌شان از ما حقوق می‌گیرند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت‌الله موسوی‌اردبیلی: وظیفه مهم سرپرست خانواده تامین مایحتاج زندگی افراد تحت تکفل است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات