فرهنگ سازی استفاده از کیسه های نخی به جای پلاستیکی در گرگان

به گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا ، هدف این برنامه که با هنر نمایی عطا صفر پور از هنرمندان گلستانی و همکارانش در قالب طنز اجرا و با استقبال خوب عموم مردم و بازاریان مواجه شد، ترویج و آشنا سازی صنوف مختلف به استفاده از کیسه های نخی با توجه به آسیب کمتر آنها به محیط زیست است.
با توجه به تجزیه طولانی مدت نایلکس که تا صدها سال طول می‌کشد، این نوع پاکت‌ها (کیسه های نخی) با، بازگشت‌پذیری سریع به طبیعت می‌تواند جایگزین مناسبی باشد.
ترویج استفاده از کیسه های نخی در نانوایی ها و فروشگاه های شهرستان گرگان با مشارکت محیط زیست، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، مرکز بهداشت، شورای بازار نعلبندان و خانه فرهنگ پرسش اجرایی شد.
محیط زیست گلستان اعلام کرد که تحقق این امر نیازمند آن است که تمام نهادهای دولتی، مردمی و دستگاه های مختلف از عمق فاجعه استفاده از ظروف یک بار مصرف و کیسه های پلاستیکی آگاه بوده و از استفاده و ریختن آن در محیط زیست خوداری کنند.
این برنامه همزمان با هفته محیط زیست (22-16 خرداد ماه) در گرگان مرکز استان گلستان اجرا شد.

* پاکسازی آب بندان روستای توشن در هفته محیط زیست
همچنین به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی بین اقشار مختلف مردم و تشویق دوستداران به رعایت و حفاظت از محیط زیست، زباله های حاشیه آب بندان روستای توشن گرگان جمع آوری شد.
این برنامه با مشارکت اداره حفاظت محیط زیست گرگان، دهیاری روستای توشن، انجمن فرهنگی تفریحی استان گلستان و تشکل حمایت از کودکان بیماری های خاص (ngo plus) انجام پذیرفت.
در این پاکسازی مقدار150 کیلوگرم زباله و مواد زائد از حاشیه آب بندان جمع آوری و تحویل خودروی مخصوص حمل زباله شد تا جهت بازیافت به محل دپو انتقال یابد.
روستای توشن در 5/ 2کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع است.
توشن در لغت نامه دهخدا به معنی کم شدن آب است، در سه طرف آب بندان این روستا جنگل و مرتع قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه آب و هوای آن معتدل و مرطوب می باشد.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ سازی استفاده از کیسه های نخی به جای پلاستیکی در گرگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات