احداث جاده قزوین - کلاچای صرفه جویی سالانه 60 میلیون لیتر سوخت را به همراه دارد

به گزارش ایرنا، امیر امینی شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از جاده در دست احداث قزوین - رحیم آباد - کلاچای، افزود: این مسیر در قالب یک راه ارتباطی، استان های قزوین، گیلان و مازنداران را به هم متصل ساخته و چندین روستا و شهر از جمله رازمیان، ویار و هیر در استان قزوین را نیز به هم پیوند می زند.
وی ادامه داد: برای بازسازی و اصلاح حدود 26 کیلومتر از مسیر 140 کیلومتری این جاده که در استان قزوین واقع شده طی قراردادی با قرارگاه خاتم و با دو هزار میلیارد ریال اعتبار از محل فروش سهام نیز به توافق رسیده ایم.
وی افزود: امیدواریم با تسهیلات صورت گرفته و مساعدت مسئولان ذیربط بتوانیم در طول سه تا چهار سال آینده شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.
معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به میزان پیشرفت این طرح، گفت: مطالعات این جاده از استان قزوین تا گیلان صورت گرفته اما متاسفانه پیشرفت چندان مناسبی به همراه نداشته است.
به گفته وی، تامین نشدن منابع مالی و نیز وجود برخی مشکلات زیست محیطی کار احداث این مسیر را با مشکل روبرو ساخته که امیدواریم با برطرف شدن آنها، ساخت این جاده شتاب بیشتری به خود بگیرد.
امینی با تاکید بر رفع مشکلات زیست محیطی این طرح، ادامه داد: در صورت تایید نشدن این مسیر از سوی سازمان محیط زیست تمامی زحمت های انجام شده در فازهای یک و دو به هدر می رود در صورتی که پیش از هرگونه اقدامی، مسیر یاد شده باید به تایید نهایی این سازمان می رسید.
وی افزود: باید ادامه مطالعات این مسیر با هماهنگی های لازم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عمل آمده و مسئولان ذیربط نیز همزمان از 26 کیلومتر این جاده که از جنگل ها و مراتع استان گیلان می گذرد را دوباره مورد بازبینی قرار دهند.
امینی همچنین در ادامه با اشاره به شیب 23 درصدی این جاده، گفت: با توجه به این موضوع، مناسب است با تامین بخشی از اعتبارهای استانی و طرح ملی بهسازی، اصلاحات مورد نیاز انجام و تا قبل از آغاز فصل زمستان این محور مورد بهره برداری افراد محلی قرار گیرد.
وی به مشاوران این طرح نیز پیشنهاد داد: از مسیر سپارده به ویار در شرق مسیر کنونی و با کسب مجوزهای زیست محیطی بهتر است مسیر جایگزینی طراحی تا با رفع مشکل شیب تند جاده، این مسیر برای تردد مردم روستاهای اطراف هموار شود.
جاده در دست احداث قزوین - رحیم آباد - کلاچای به طول 140 کیلومتر که 75 کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد.
6101/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احداث جاده قزوین - کلاچای صرفه جویی سالانه 60 میلیون لیتر سوخت را به همراه دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات