خرید 600 هزار تن گندم در گلستان

حمیدرضا علی محمدی روز دوشنبه به ایرنا اعلام کرد که پیش بینی خرید گندم از کشاورزان گلستانی در سال زراعی جاری حدود یک میلیون و 200 هزار تن محصول است که نسبت به سال گذشته رشد 30 درصدی خواهد داشت.
به گزارش ایرنا در سال زراعی جاری 381 هزار و 946 هکتار از اراضی استان به کشت گندم اختصاص دارد که 220 هزار و 721 هکتار آن به صورت دیم است.
با توجه به شرایط خوب بارندگی ها کارشناسان کشاورزی پیش بینی کرده اند که امسال یک میلیون و 300 هزار تن گندم از کشتزارهای استان گلستان برداشت شود.
طبق تقویم زراعی، کشت گندم در مزارع گلستان هر ساله از میانه آبان آغاز و به مدت یک ماه انجام می شود و برداشت محصول نیز در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی خرداد سال بعد است.
شورای اقتصاد قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی را 12 هزار و 705 ریال و گندم دوروم را 13 هزار و 68 ریال برای سال زراعی 95 - 94 تعیین کرده که از افزایش 10 درصدی نسبت به نرخ سال زراعی قبل برخوردار است.
خرید تضمینی گندم با راه اندازی یکصد مرکز در سطح استان گلستان از هفته گذشته آغاز شد.

* خرید 11هزار و 600تن کلزا
مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی همچنین با بیان این که گلستان قطب اول تولید دانه روغنی کلزا در کشور است، گفت که از ابتدای برداشت این محصول تاکنون مقدار 11 هزارو 600 تن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.
برداشت دانه روغنی کلزا با راه اندازی 15 مرکز از 21 اردیبهشت در استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
شورای اقتصاد امسال قیمت تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا را 25 هزار و 300 ریال تعیین کرده است.
در سال زراعی جاری افزون بر 9 هزار و 500 هکتار از اراضی گلستان به کشت کلزا اختصاص داشته و پیش بینی کارشناسان برداشت افزون بر 20 هزارتن محصول از این سطح کشتزار است.
6204/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید 600 هزار تن گندم در گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات