60 هزار نفر ساعت آموزش در حوزه حمل و نقل استان کرمان ارائه شده است

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان مسعود جمیلی افزود: این آموزش ها برای رانندگان برون شهری، شاغل و رانندگان بدو خدمت در بخش حمل و نقل کالا و مسافر در مرکز آموزش تخصصی حمل و نقل جاده ای این استان برگزار شده است.
وی بیان کرد: حدود 36 هزار و 500 نفر ساعت از آموزش های بخش حمل و نقل مربوط به دوره بدو خدمت رانندگان بخش حمل و نقل بار و حدود 10 هزار نفر ساعت مربوط به دوره بدو خدمت رانندگان بخش مسافر است.
وی همچنین عنوان کرد: حدود هفت هزار نفر ساعت دوره آموزشی نحوه حمل و نقل مواد خطرناک و حدود شش هزار و 500 نفر ساعت دوره حمل بارهای ترافیکی ویژه رانندگان بخش حمل و نقل کالا طی سال گذشته در کرمان برگزار شده است.
جمیلی با اشاره به اینکه رانندگان برون شهری، گردانندگان اصلی چرخه حمل و نقل جاده ای هستند تصریح کرد: این رانندگان با تلاش های شبانه روزی خود بیشترین سهم را در حمل و نقل انواع کالا های صنعتی، معدنی، کشاورزی، مواد سوختی، اقلام ضروری و همچنین جابه جایی مسافران به نقاط مختلف کشور به خود اختصاص داده اند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان افزود: ارتقاء سطح علمی رانندگان در راستای افزایش ایمنی حمل و نقل و همچنین کاهش تصادفات و صدمات انسانی و مادی حاصل از آن از اهداف اجرای دوره های آموزشی رانندگان حرفه ای استان کرمان است.
16 هزار و 476 راننده با دارا بودن کارت هوشمند در حوزه‌ بار استان کرمان فعالیت می کنند که این تعداد بیش از پنج درصد از کل رانندگان کشور را تشکیل می‌ دهند.
622 دستگاه اتوبوس، سه هزار و 480 دستگاه سواری و پنج هزار و 321 راننده، مسئولیت جابه جایی مسافران را در استان کرمان بر عهده دارند.
7429/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 هزار نفر ساعت آموزش در حوزه حمل و نقل استان کرمان ارائه شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات