دومین روز متوالی هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر تهران

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 16عدد افزایش نسبت به روز گذشته، فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد 118 قرار دارد.
رستگاری با اشاره به اینکه در همین مدت میانگین غلظت آلاینده های منوکسید کربن از 32 به 29 کاهش داشته، گفت: آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 67 به 88 افزایش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرک چشمه(منطقه 22) و ستاد بحران(منطقه 7) با شاخص اعداد 153و 147 و همچنین دانشگاه علم و صنعت( منطقه 4) و دانشگاه شریف( منطقه 2) هر دو با عدد 143 بیشترین حجم آلاینده های جوی را در 24 ساعت گذشته در شهرستان تهران داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی، پارک شکوفه و پونک در مناطق 1، 14 و 5 با شاخص اعداد 74، 85 و 86 کمترین آلاینده های جوی را در شهر تهران در این مدت داشته اند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
از ابتدای سال جاری تاکنون برای دومین روز متوالی است که هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد، در این مدت هوا بیشتر در شرایط سالم قرار داشته است.
تهرام/1699//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین روز متوالی هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات