دومین همایش ملی ˈهیدروژن، تولید، ذخیره و مصرفˈ در اصفهان برگزار می شود

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دومین همایش ملی ˈهیدروژن، تولید، ذخیره و مصرف ˈ ششم آبان امسال با هدف معرفی فعالیت های تحقیقاتی و ارائه نتایج پژوهشگران مراکز علمی و صنعتی درباره استفاده از منابع انرژی پاک از جمله هیدروژن برگزار می شود.
عنصر هیدروژن بعنوان نخستین عضو جدول تناوبی، جایگاه ویژه ای در زمینه های مختلف تولید و فراوری ترکیبات شیمیایی و تامین انرژی دارد.
محورهای دومین همایش ملی هیدروژن شامل تولید هیدروژن، ذخیره سازی هیدروژن و مصرف هیدروژن است.
محور تولید هیدروژن شامل موضوع های اقتصاد تولید هیدروژن، تولید هیدروژن به روش الکترولیز، تولید هیدروژن از منابع هیدروکربنی، تولید هیدروژن به روش فتوشیمیایی و فوتو الکتروشیمیایی، تولید هیدروژن به روش بیولوژیکی فناوری و روش های مورد استفاده در ایران برای تولید هیدروژن و موانع و چالش های تولید صنعتی هیدروژن است.
محور ذخیره سازی هیدروژن نیز شامل موضوع های اقتصاد ذخیره سازی هیدروژن، ذخیره سازی هیدریدی، ذخیره سازی هیدروژن مایع، هیدروژن فشرده، جاذب های هیدروژن، حمل و نقل هیدروژن، ایمنی و موانع و چالش ها در ذخیره سازی هیدروژن است.
همچنین در محور مصرف هیدروژن، موضوع های اقتصاد مصرف هیدروژن، سوخت، پیل های سوختی، صنایع شیمیایی، صنایع دفاعی و موانع و چالش های پیش رو در مصرف هیدروژن مورد توجه است.
مهلت ارسال مقاله به این همایش تا 15 شهریور امسال و مهلت ثبت نام در همایش تا 15 مهر امسال است.
همایش ملی هیدروژن توسط دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار می شود.
نخستین دوره این همایش، مهر سال 1392 در دانشگاه صنعتی مالک اشتر در شاهین شهر اصفهان برگزار شد.
د/3011/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین همایش ملی ˈهیدروژن، تولید، ذخیره و مصرفˈ در اصفهان برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات