طرح تعادل دام ومرتع در ۴۸ هزار ۶۵۰ هکتار اراضی آرادان اجرا می شود

علیرضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه تعداد دام مجازی که می تواند در فصل چرایی از مراتع آرادان استفاده کند را ۴۷ هزار و ۷۷۰ راس ذکر کرد و افزود: طرح حفاظت از مراتع و عرصه های منابع طبیعی و توسعه پایدار و اجرای پروژه های تعادل دام و مرتع اجرا می شود.

وی اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف طرح تعادل دام و مرتع از ورود زودتر از فصل چرای دام در مراتع شهرستان آرادان جلوگیری می‌شود تا بتوان گامی موثر در راستای جلوگیری از تخریب و نابودی مراتع در سطح این شهرستان برداریم.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آرادان افزود: ورود دام بدون پروانه چرا و بیش از ظرفیت مندرج در پروانه جلوگیری و با افراد خاطی به شدت برخورد می‌شود بنابراین رعایت زمان ورود و خروج، ظرفیت دام با مرتع، اجرای عملیات احیایی و اصلاحی در مرتع ضروری است.

رهایی افزود: با توجه به مشخص بودن ظرفیت مراتع تعیین شده براساس پوشش گیاهی، برخی از دامداران ناآگاه اقدام به ورود دام مازاد بر ظرفیت به مراتع می‌کنند که این کار در نهایت سبب لگدکوبی و از بین رفتن بقایای گیاهی و در نهایت تخریب مراتع می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح تعادل دام ومرتع در ۴۸ هزار ۶۵۰ هکتار اراضی آرادان اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات