راه کاهش آمار ورودی به زندان‌ها چیست؟

مدیرکل زندان‌های استان ایلام گفت: متولیان اشتغال، فرهنگی و آموزشی در سطح جامعه می‌توانند عامل کاهش ورودی به زندان‌ها باشند. به گزارش نامه نیوز ، «اکبر محبی» اظهار کرد: بسیاری از کسانی که در حال حاضر گرفتار حبس هستند در نتیجه کم‌کاری دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی و اشتغال‌زا گرفتار شده‌اند.

وی افزود: اگر متولیان فرهنگی و آموزشی و بخصوص اشتغال در سطح جامعه فعالیت‌های خود را گسترش دهند و نقاط ضعف عملکرد خود را پوشش دهند به‌طورقطع آمار ورودی‌ها به زندان خیلی کم‌تر و آثار جرم در جامعه کمرنگ‌تر می‌شود.

محبی، بیکاری، بی‌سوادی، عدم آگاهی افراد به نتایج وقوع جرم و خطا و همچنین اعتیاد را از مسائل مهم واصلی در ارتکاب جرم دانست.

وی اقدامات دستگاه‌های قضایی در جهت کاهش جمعیت کیفری و اعمال مجازات جایگزین حبس را بسیار مهم و نتیجه‌بخش ارزیابی کرد و افزود: تعامل مراجع قضایی با زندان‌ها در کاهش بار روحی روانی زندانیان مثمر ثمر بوده است.

مدیرکل زندان‌های ایلام با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها شرعاً و قانونا وظیفه‌دارند، بنابراین کم‌کاری از هر دستگاهی نباید پذیرفته شود، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات عدم تناسب برنامه‌های فرهنگی و اقتصادی با نیازهای جامعه،منجر به تشکیل پرونده‌های بزهکاری می‌شود.

محبی بابیان اینکه در وقوع جرم فقط مجرم مقصر نیست و علت‌های مختلفی مانند تهاجم فرهنگی، بیکاری، سوء مدیریت و مشکلات اقتصادی تأثیر دارد و مسئولان باید به این مهم توجه جدی داشته باشند، افزود: اگر برنامه‌های متولیان فرهنگی و اقتصادی متناسب با نیازهای جامعه، محیط و مناطق نداشته باشند نتیجه کار تشکیل پرونده‌های بزهکاری برای بخشی از افراد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد به اینکه دستگاه قضایی به‌تنهایی می‌تواند با بروز جرم مقابله کند، اعتقادی نادرست است و برخورد با بروز جرم با افزایش تعامل حوزه‌های مختلف امکان‌پذیر است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه کاهش آمار ورودی به زندان‌ها چیست؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات