مقتدی صدر بار دیگر عراقی ها را به اعتراض فراخواند

 به گزارش مشرق، صدر روز یکشنبه در بیانیه ای با بیان این که شرایط کنونی عراق پیام آور اوضاع مطلوب نیست، ادعا کرد: منتظر انقلابی بزرگ و مسالمت آمیز علیه حامیان تروریسم داعش و فساد در عراق هستم.

وی افزود: امید ما به مردم است و مردم باید روزی به پا خیزند.

عراق از زمان شورش هواداران جریان صدر در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) و برپایی تظاهرات متعدد در اعتراض به تعلل حیدر العبادی نخست وزیر عراق در اعلام دولت وحدت متشکل از تکنوکرات ها، صحنه تشدید بحران سیاسی بوده است.

غالب الزاملی عضو فراکسیون احرار حامی صدر در پارلمان عراق نیز گفت که تاکنون هیچ پیشرفتی در زمینه اصلاحات وعده داده شده توسط دولت عراق مشاهده نشده است.

وی در گفت وگو با آناتولی افزود: صدر خواهان ادامه اعتراض ها است و می خواهد شاهد تغیرات میدانی به نفع مردم عراق باشد.

منطقه امنیتی سبز بغداد در تاریخ 30 آوریل (11 اردیبهشت) شاهد راهپیمایی معترضان و ورود آنها به ساختمان پارلمان عراق بود. در جریان این ناآرامی ساختمان پارلمان و دفتر نخست وزیری عراق برای مدتی به اشغال معترضان در آمد.

عراق در حال حاضر علاوه بر چالش سیاسی، با تهدید امنیتی گروه تروریستی داعش مواجه است.

دعوت مقتدی صدر به ادامه اعتراض ها در بغداد در حالی است که نیروهای مردمی و ارتش این کشور دو هفته است که عملیات گسترده ای را در فلوجه (50 کیلومتری بغداد) علیه تروریست های داعش آغاز کرده اند و شرایط امنیتی فعلی عراق باید روی تروریست های داعش و اعمال تروریستی آنها متمرکز باشد، اما برخی سران گروه های عراقی و کشورهای مرتجع عرب همچون عربستان به دنبال ایجاد حاشیه برای تحت الشعاع قرار دادن مبارزه با تروریسم و وحدت ملی در عراق هستند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقتدی صدر بار دیگر عراقی ها را به اعتراض فراخواند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات