بعد از برجام گفتگویی با آمریکا نداریم/ضرورت حفظ فاصله با دشمن

منصور حقیقت پور نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در خصوص بدعهدی های دولت آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران گفت: سابقه رفتار بد و بدعهدی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به دیروز و امروز نمی رسد بلکه سابقه این بدعهدی ها از دوران جنگ جهانی دوم است.

وی افزود: کودتای 28 مرداد، حاکم کردن رژیم پهلوی، استقرار ساواک در کشور، تبدیل کردن ایران به ژاندارم منطقه تنها بخشی از اقدامات آمریکا علیه ملت ایران در دولت پس از انقلاب اسلامی بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز هر چه از دست شان برآمد علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دادند.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه همه جوهره بدعهدی آمریکا را می شناسد، خاطرنشان کرد: در مساله هسته ای که رهبر انقلاب نیز در سخنان خود به آن اشار کردند آمریکا رسوای عالم شد، ما همین را می خواستیم که اروپا بداند منافع سیاسی و اقتصادی آن در گرو نزدیکی به ایران است. از این رو است که امروزه می بینیم کشورهای مختلف اروپایی درصدد برقراری ارتباط با ایران هستند.

حقیقت پور عنوان کرد: دولت باید توصیه های رهبر انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و در تنظیم روابط خود با سایر کشورها آن را مدنظر قرار دهد.

وی تصریح کرد: در برجام فرصتی فراهم شد تا آمریکایی ها را رسوا کنیم اما بعد از برجام هیچ گفتگویی با این دولت دروغ گو نداریم آمریکا باید در برابر عظمت جمهوری اسلامی ایران زانو بزند.

حقیقت پور همچنین در رابطه با پررنگ بودن خطوط فاصل بین ما و دشمن عنوان کرد: نسبت ما با آمریکا باید به طور مشخص و فاصله تعیین شده حفظ شود.

این نماینده سابق مجلس عنوان کرد: متاسفانه زمزمه هایی از تصمیم نمایندگان مجلس دهم برای راه اندازی گروه دوستی با آمریکا به گوش می رسد که این اقدام با روح انقلابی گری مغایر است و فاصله ما را با آمریکا کم می کند چرا که در چارچوب این گروه دوستی باید با دولتی که علیه ملت ایران برنامه ریزی می کند، گفتگو و مذاکره کنیم.

حقیقت پور خاطرنشان کرد: وقتی دشمن ما خوی استکباری دارد هرگز شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بعد از برجام گفتگویی با آمریکا نداریم/ضرورت حفظ فاصله با دشمن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات