لزوم «نظارت پیشگیرانه»برعملکردنمایندگان/برنامه ششم کامل ارائه شود

اکبر رنجبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن مجلس گفت: انقلابی بودن نمایندگان یعنی حساسیت داشتن آنها نسبت به حفظ دستاوردهای نظام. به عبارتی دیگر نمایندگان باید در مقابل کوچکترین هجوم بیگانگان به دستاوردهای نظام در حوزه داخلی و بین‌المللی مصلحت‌اندیشی‌ها را کنار زده و به صورت انقلابی پاسخ دهند و حافظ منافع ‌کشورشان باشند.

وی آزادی، استقلال، اسلامیت و دفاع از مستضعفان را از دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و گفت: حفظ این دستاوردها از ماموریت‌های مهم نمایندگان است.

رنجبرزاده با اشاره به نقض برجام از سوی آمریکا، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید در مقابل این عهدشکنی‌ها موضع‌گیری صریح و شفاف داشته باشد و نباید در مقابل دشمن سر فرود آورد. مجلس نباید کوچکترین قصوری در این موضع‌گیری‌ها داشته باشد و باید با تمام قدرت خود از جایگاهش دفاع کند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی حفظ اقتدار و جایگاه مجلس را منوط به رفتار نمایندگان خواند و تصریح کرد: روحیه انقلابی‌گری نمایندگان به نفع مردم و در راستای اقتدار کشور است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم خودنظارتی مجلس شورای اسلامی گفت: برای این منظور ساز و کاری در دوره هشتم مجلس دیده شد، اما با توجه به اشاره مجدد مقام معظم رهبری مشخص است که ایشان از ساز و کار موجود راضی نیستند.

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه ساز و کار خودنظارتی مجلس باید به سمت عملکرد پیشگیرانه برود، افزود: ساز و کاری که در این خصوص دیده خواهد شد از دستگاه‌های نظارتی در مجلس در راستای پیشگیری، استفاده بیشتری می‌شود تا اخبار و اطلاعات را زودتر به کمیته نظارت برسانند تا هیچ نماینده‌ای در دوره بعد از نظر احراز صلاحیت مشکلی نداشته باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر بررسی دقیق و بدون اغماض برنامه ششم گفت: دولت در دوره نهم در ارائه لایحه برنامه ششم توسعه نمایشی اجرا کرد و به جای ارائه بندهای لایحه برنامه، لایحه احکام ارائه داد.

رنجبرزاده تصریح کرد: از دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌خواهیم که لایحه برنامه ششم به صورت کامل و ریز به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم اسدآباد ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به صورت کامل دیده شود و مسائل فرهنگی مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا ولنگاری موجود در عرصه فرهنگی از بین برود و دستگاه‌های اجرایی در این خصوص پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه بدون تعارف از وزرا می‌خواهیم تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند، گفت: هر وزیری که در اجرای این سیاستها اهمال داشته باشد مورد مؤاخذه نمایندگان قرار خواهد گرفت.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم «نظارت پیشگیرانه»برعملکردنمایندگان/برنامه ششم کامل ارائه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات