حذف ارز مبادله ای واردات کره

مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنابر نظر وزارت جهاد کشاورزی ارز مبادله ای واردات کره حذف شده زیرا عمده نیاز کشور در داخل تامین می شود.

به گزارش شریان نیوز،محمدرضا ملاصالحی مدیر کل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی  با اشاره حذف ارز مبادله ای واردات کره اظهار داشت: سال گذشته 35 الی 36 هزار تن کره به کشور وارد شده، اما وزارت جهاد کشاورزی معتقد است که بخش عمده نیاز کشور را می توانیم از داخل تامین نماییم و به همین خاطر حذف ارز مبادله ای واردات کره به درخواست وزارت جهاد صورت گرفت.

  وی افزود: با وجود آنکه قیمت کره در بازار های جهانی کاهش یافته اما قیمت آن در بازار داخلی تفاوتی نکرده و از این رو حاشیه سود وارد کنندگان حدود 75 درصد است.   ملا صالحی ادامه داد: تولید کنندگان بخش عمده کره مورد نیاز خود را می توانند از چربی حاصل از فرآیند تولید شیر خشک تامین کنند.   مدیر کل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به  میزان صادرات محصولات لبنی در سال گذشته، بیان کرد:  سال گذشته حدود 600 هزارتن شیر و فرآورده های لبنی به بازارهای هدف صادر شده و حال با توجه به مازاد تولید شیر خام می توانیم فرآورده های بیشتری صادر کنیم که از این رو پیشنهاد پرداخت مشوق های صادراتی به دولت داده شده چرا که تخصیص این امر می تواند سوپاپ اطمینانی برای جذب شیر مازاد و جلوگیری از توقف صادرات باشد.  

 

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حذف ارز مبادله ای واردات کره» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات