تشکیل مراکز یاد گیری محلی در اولویت برنامه های سواد آموزی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبر نگاران جوان از زنجان؛ و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در این جلسه باب االه فتحی فرماندارخدابنده و رِییس شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان خدابنده با تقدیر وتشکر از حضور معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان و هیئت همراه اظهار نمود: در ایجاد مرکز یادگیری محلی نیاز سنجی های لازم توسط اداره آموزش وپرورش با همکاری سایر دستگاههای دولتی انجام گیرد.

وی تاکید نمود: که از ظرفیت های دهیاران توسط بخشداران و بهورزان توسط شبکه بهداشت جهت تحت پوشش بردن بی سوادان آبادی ها اقدام گردد.

هادی احمدنیا معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان ضمن تقدیر وتشکر از رییس واعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی در سخنانی به اولویت واهمیت سواد آموزی در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کردو اظهار نمود: طبق آخرین آمار سرشماری سال 90 در کل کشور حدود 10 میلیون نفر بی سواد وجود دارد که این آمار به هیچ وجه برازنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست

احمد نیا در مورد ایجاد مرکز یادگیری محلی اشاره نموده وبیان داشت: این موضوع از مصوبات هیئت وزیران و شعارهای محوری دولت تدبیر وامید بوده و فعالیتهایی که در این مراکز مورد آموزش قرار خواهد گرفت مضاف بر سواد پایه به حقوق شهروندی ، حقوق اجتماعی و مهارتهای زندگی است .

وی اظهار امیدواری کرد که با یاری خداوند و. همکاری سایر ادارات و بخشها بتوانیم این امر را به تحقق برسانیم .

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان افزود:در رابطه با بحث سواد آموزی و آموزش بزرگسالان باید خودمان را با استانداردهای جهانی وبین المللی وفق داده واز تجارب موفق دنیا الگو بگیریم .چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای فعال یونسکومی باشد و کشور ایران جزو معدود کشورهایی است که در زمینه سواد آموزی با مشکل مالی مواجه نمی باشد.

این مقام مسئول همچنین به جامع و کامل بودن سامانه سواد آموزی اشاره نموده و رشددرصد باسوادی شهرستان خدابنده را در سال 95 در حدود 97 در صد پیش بینی نمودد.

علی اسدی مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابندهگزارشی از حجم فعالیت سواد آموزی و جذب دوره های سواد آموزی در سال 94 ارائه کرده و بیان کرد: تعداد 509 نفر در دوره سواد آموزی ،390 نفر در دوره انتقال، و 202 نفر در دوره تحکیم جذب و تحت آموزش قرار گرفته است و حجم فعالیت سال 95 را دردوره سواد آموزی 600 نفر، دوره انتقال 350 نفر و دوره تحکیم 180 نفر که در مجموع 1130 نفر می باشد. دبیر ستاد از دستگاههای خدمات رسان اعم از کمیته امداد، بهزیستی و جهاد کشاورزی و سایر دستگاهها درخواست نمود افراد بی سواد حوزه تحت پوشش خود را جذب و مورد آموزش قرار دهند وهمچنین در مورد شاخصهای ارزیابی دستگاه برتر به تکمیل پایگاه اطلاعات ثبتی ، جذب و آموزش سواد آموزان و مشارکت در تاسیس مراکز یادگیری محلی، تامین نیروی انسانی همچنین تامین کتب درسی وکمک درسی ، تبلیغ وترویج سواد آموزی و نحوه اجرای تفاهم نامه هااشاره کرد.

محمدی رییس اداره سواد آموزی استان زنجان ایشان اظهار نمود: لازمه تشکیل مرکز یادگیری محلی وجود فضای مناسب وجذب 75 نفر سواد آموز در دوره های مختلف در طول یکسال می باشد و هر مرکز باید حداقل 4 کلاس جهت آموزش سواد آموزان داشته باشد وهمچنین در مورد تقدیر از دستگاه برتر بیان کرد: که هر دستگاهی که بتواند در شاخصهای ذکر شده امتیاز لازم را کسب نماید مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/آ

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکیل مراکز یاد گیری محلی در اولویت برنامه های سواد آموزی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات