مربیان باید آموزش های لازم برای ارتباط با جوانان را بیاموزند

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا،‌ حمیدرضا کفاش در کارگاه آموزشی – توجیهی ویژه مسئولان امور نمایندگان مجلس دانش آموزی در استان ها که در سازمان دانش آموزی برگزار شد، با بیان این که کارکرد مجلس شورای دانش آموزی ماکتی از واقعیت جامعه است، اظهار کرد: دانش آموزان عضو مجلس دانش آموزی، مدیران و نمایندگان مجلس آینده خواهند بود و باید کارهایی را به نمایندگان مجلس دانش آموزی سپرد تا بتوانند مدیریت کنند.
وی گفت: باید برنامه و فعالیت های مجلس دانش آموزی مبتنی بر آموزش باشد و واقعیت ها را برای آنها ترسیم کرد.
کفاش با بیان این که یاد گرفتن روانشناسی کودک و نوجوان برای مربیانی که ارتباط مستقیم با دانش آموزان دارند لازم است، افزود: 6 ساحت برای تربیت در سند تحول بنیادین ذکر شده و نباید فقط دانش آموزان را به درس خواندن و فعالیت های علمی محدود کرد زیرا انسان های تک ساحتی نمی توانند فردای جامعه را بسازند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: مربیان باید با دانش آموزان دوست و همراه باشند و اگر می خواهیم با نمایندگان دانش آموزی ارتباط برقرار کنید، باید نحوه ارتباط با نوجوانان و جوانان را آموخت تا بتوان آنها را در مسیر درست هدایت کرد.
وی با بیان اینکه شوراهای دانش آموزی و مجلس دانش آموزی ، فلسفه تربیتی دارند، اظهار کرد: دانش آموز باید بیاموزد که او فقط در حد فضای مدرسه می تواند نظر دهد و اگر انتخاب شد، چگونه با کسانی که انتخاب نشده اند برخورد کند و همچنین با مدیر و مجموعه مسئولان چگونه ارتباط برقرار کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کفاش با بیان اینکه بهترین راه نفوذ در جوانان این است که بتوان در دل و قلب نوجوانان نفوذ کرد، افزود: باید به دانش آموز بیاموزیم که نقش خود را چگونه در جامعه ایفا کند و در فعالیت های سیاسی مشارکت داشته تا بتواند در وضعیت آینده جامعه خود موثر باشد.
فراهنگ**1417**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مربیان باید آموزش های لازم برای ارتباط با جوانان را بیاموزند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات