رمضانی های رادیو؛ صالح علا در رادیو تهران، تولید نمایش های مناسبتی

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت صدا، شبکه های مختلف رادیویی همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه های متنوعی را تدارک دیده اند.

** رادیو اقتصاد؛
ویژه برنامه سحرگاهی «در خلوت حضور» از 03:00 تا 04:30 بامداد و ویژه برنامه افطار «لحظه های اجابت» از ساعت 20 تا 21 در ایام ماه مبارک رمضان با آیتم های مختلف روی آنتن رادیو اقتصاد خواهند رفت.

** رادیو ایران؛
رادیو ایران با ایجاد فضای معنوی برای اجرای مراسم سحر، بیان نکته هایی از قرآن کریم با موضوعات مختلف اخلاقی و اجتماعی و ... و پخش دعا و نیایش سحر، حکایت ها و پندهای اخلاقی و دینی از ادبیات فارسی، تأکید بر ارزش شکر نعمت و اهمیت آن، ایجاد آمادگی لازم و شرایط مورد نیاز برای بهره گیری هرچه بیشتر و بهتر از برکات ماه مبارک رمضان و عبادت های ویژه ماه رمضان برای پرهیز از محرمات به استقبال این ماه می رود.
بر این اساس برنامه ویژه برنامه سحر «قرار بی قراران» از گروه فرهنگ و اندیشه هر روز ساعت 02:30 تا 04:30 با با بهره گیری از کلید واژه هایی از دعای پر فیض مجیر، موضوعات 30 روز سحر را بررسی می کند.
«از تو به یک اشاره» نیز ویژه برنامه افطار رادیو ایران است که با صدای سعید توکلی و فاطمه آل‌عباس، پخش شده و هر روز به یکی از استان ها سفر کرده و شنوندگان را با رسم و رسوم آن دیار در ماه رمضان آشنا می کند.

** رادیو فرهنگ؛
رادیو فرهنگ امسال ویژه برنامه «سحوری» از 18 خرداد ساعت 03:30 در لحظات عرفانی سحرگاه رمضان و برنامه «شهر و رمضان» ویژه افطار را برای شنوندگان پخش می کند. شهر و رمضان ویژه برنامه رادیو فرهنگ در لحظات دعا و نیایش افطار، به فرهنگ و آداب و رسوم ماه رمضان در قالب مستند گزارشی، معرفی اماکن مذهبی تهران اختصاص دارد و از 18 خرداد تا پایان ماه مبارک رمضان ساعت 20:15 پخش می شود.

** رادیو جوان؛
«تو رو نفس می کشم» ویژه برنامه اذانگاهی افطار، کاری از گروه جوان و اندیشه از ساعت 20 الی 21:15 پخش می شود. این برنامه درباره خطبه شعبانیه حضرت رسول (ص) است که هر روز به یکی از فرض های این دعا بسیار ارزشمند می پردازد.
«نسیم سحر» ویژه برنامه اذانگاهی سحرشبکه جوان (ویژه برنامه سحر) در ایام ماه رمضان به موضوعات مصادیق اخلاقی، صله رحم، اخلاص در عمل، دعا و نقش آن در زندگی، نیکی و احسان به پدر و مادر، بخشش و سخاوت وامر به معروف و نهی از منکر می پردازد و هر روز از 3:30 الی4:30صبح پخش می شود.

** رادیو تهران؛
«لحظه های استجابت» ویژه برنامه سحرگاهی رادیو تهران از ساعت 3:00 تا 4:30 با پخش نیایش خوانی، رمضان در ادب فارسی، دعای سحر، مراسم اذان صبح، بحث کارشناسی و پخش ادعیه و مناجات همراه است.
ویژه برنامه افطار این شبکه با اجرای محمد صالح علا و رشید کاکاوند ساعت 20:00 تا 21:00 به لحظات ناب بندگی خداوند، لذت یک روز روزه داری، پخش اذان و ادعیه و دعای روزهای این ماه می پردازد.

** رادیو قرآن؛
«حدیث آرزومندی» ویژه برنامه سحرگاهی این شبکه است که در ماه رمضان از این شبکه رادیویی پخش می شود. ویژه برنامه افطار این شبکه نیز که با ترتیل خوانی یک جزء قرآن، پخش کرسی تلاوت، مناجات، ادعیه و.... همراه است از دیگر برنامه های رادیو قرآن در این ایام خواهد بود.

** رادیو پیام؛
این شبکه رادیویی با پخش حکایات، قرآن و ادعیه، احادیث، آیات، متون ادبی و کلام بزرگان در مورد ماه مبارک رمضان، عبادت و دعا و خودسازی، آداب و رسوم و مراسم ماه مبارک رمضان در ایران، تغذیه و روزه داری به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

** رادیو سلامت؛
ویژه برنامه افطار «تا خدا راهی نیست» از 19:10 به مدت 110 دقیقه با هدف خودسازی و رسیدن به رضایت الهی با ایجاد فضای عرفانی شاد و تلفیقی از بخش های کوتاه و شنیدنی در قالب گزارش، نمایش، داستان، مصاحبه، مسابقه و .. با شنونگان صدای سلامت همراهی می کند.
ویژه برنامه سحر «شوق بندگی» از ساعت3:00 به مدت 110 دقیقه در راستای برجسته سازی، تبیین و استمرار رفتارهای صحیح و مثبت به خصوص در حوزه های گوناگون سلامت فردی و اجتماعی در هر برنامه برجسته ترین نکته دعای آن روز را مطرح می کند.

** رادیو گفتگو؛
«نسیم وصل» عنوان برنامه افطار رادیو گفتگو است که با بخش های مختلف و بحث های شیرین در ماه خدا همراه لحظه های روزه داران است و ساعات نزدیک افطار به مدت 45 دقیقه پخش می شود.

** رادیو نمایش؛
چهار نمایش سریالی 30 قسمتی و چند نمایش تک قسمتی متناسب جدید با ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن رادیو نمایش می رود.
«تا همیشه»، «شب های پرستاره»، «بی بی گل» و «ققنوس»؛ چهار نمایش سریالی هستند که هرکدام در 30 قسمت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده اند.
شب های پرستاره را رضا عمرانی کارگردانی و نگار بقراط نویسندگی کرده است و از هجدهم خرداد ساعت 18:00 از رادیو نمایش پخش می شود. سریال رادیویی تاهمیشه به نویسندگی حمیدرضا پورعلی و کارگردانی حمید منوچهری از هجدهم خرداد ماه ساعت 12:15 دقیقه روی آنتن رادیو نمایش می رود.
بی بی گل نیز به نویسندگی ویدا دانشمند و هانیه نجفی از 18 خرداد ساعت 20:15 دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش می رود.
سریال نمایشی ققنوس نیز به کارگردانی جواد پیشگر و نویسندگی حمیدرضا عباسی برای پخش در ماه مبارک رمضان آمده شده است که 18 خرداد ساعت 19:30 روی آنتن می رود.
نمایش تک قسمتی «غزه؛ وقتی انسانی به آن بنگریم» هم به مناسبت روز جهانی قدس تولید شده اند که در همین روز به روی آنتن رادیو نمایش می رود. این نمایش به نویسندگی سهیلا خدادادی و کارگردانی مینو جبارزاده، برداشتی از زندگی واقعی ویتوریو آریگونی است. او در سال 2007 به عضویت جنبش جهانی همبستگی برای شکستن محاصره غزه در آمده بود.

** رادیو ورزش؛
برنامه «فرصت پرواز» ویژه برنامه افطار با رویکرد ورزشی است که به نقش تلاش، پشتکار و کوشش در رسیدن به موفقیت ها می‌پردازد و هر روز ساعت 20:00 تا 21:30 از رادیو ورزش پخش می‌شود.
ویژه برنامه سحرگاهی ماه مبارک رمضان نیز با عنوان «نسیم نیاز» هر روز از ساعت با موضوع ایجاد فضای معنوی در زمان سحر با حال و هوای ورزش باستانی و استفاده از ادعیه و سخن بزرگان در مورد ماه مبارک رمضان و ... است.
فراهنگ**9157**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رمضانی های رادیو؛ صالح علا در رادیو تهران، تولید نمایش های مناسبتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات