70درصد دانش آموختگان دانشکده فنی وحرفه ای شهید کرانی جذب بازار کار می شوند

امیر بهمنی چاهستانی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تعداد دانش آموختگان این دانشکده در پنج سال گذشته چهار هزار 700 نفر بوده ، افزود: برای هر رشته ای که دانشگاه و دانشکده های فنی و حرفه ای دایر می شود باید کارگاه آن رشته نیز ایجاد و به دانشجویان آموزش های عملی ارائه شود.
وی دانشکده های فنی و حرفه ای تکنسین تربیت می کنند و رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای کشور که دانشکده شهید کرانی زیر مجموعه آن می باشد تربیت تکنسین متناسب با بازار کار و انسان هایی کار آفرین است.
بهمنی چاهستانی گفت: یک هزار و 200 دانشجو در 10 رشته شامل 9 رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی در این دانشکده مشغول تحصیل هستند که 155 مدرس به آنها آموزش های عملی و نظری را ارائه می کنند.
وی ابراز داشت: 111 نفر از مدرس ها به صورت پاره وقت و تنها چهار مدرس به صورت تمام وقت آموززش های مورد نیاز دانشجویان را ارائه می کنند که کمبود مدرس تمام وقت یکی از مشکل هایی است که امیدمی رود حل شده و کمبود عضو هیات علمی موظف دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی برطرف شود.
به گفته سرپرست دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی بندرعباس ، مجوز تاسیس سه رشته جدید شامل کارشناسی رشته مهندسی اجرایی عمران و مهندسی مکانیک خودرو و کاردانی صنایع فلزی گرایش جوشکاری نیز اخذ شده که از مهر 95 دانشجو در این رشته ها پذیرش می شود.
بنا به اظهار بهمنی چاهستانی ، علاقه مندان برای تحصیل در این دانشکده و سایر دانشکده ها فنی و حرفه ای می توانند تا 18 خرداد به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و ثبت نام کنند.
سرپرست دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی بندرعباس خاطر نشان کرد: در کشور 172 دانشکده فنی و حرفه ای وجود دارد در حالی در هرمزگان تنها دارای سه دانشکده فنی وحرفه ای است.
بهمنی چاهستانی اشاره کرد: تعداد دانشکده های فنی و حرفه ای هرمزگان در مقایسه با استان کرمان که دارای حدود 13 دانشکده است را بسیار اندک خواند.
وی دانشکده ها فنی و حرفه ای هرمزگان را شامل دانشکده فنی و حرفه ای پسرانه شهید کرانی بندرعباس ، فنی و حرفه ای دخترانه فاطمیه بندرعباس و آیت الله خامنه ای میناب دانست.
این مدرس دانشگاه اظهار داشت: دانشکده دخترانه فاطمیه بندرعباس با حدود یک هزار دانشجو دارای هفت رشته کاردانی شامل حسابدرای ، معماری ، رایانه ، مربی کودک، طراحی دوخت ، گرافتک و امور اداری می باشد و این دانشکده در حال تلاش برای راه اندازی مقطع کارشناسی رشته طراحی دوخت است.
سرپرست دانشکده فنی و حرفه ای پسرانه شهید کرانی بندرعباس همچنین رشته های دانشکده فنی و حرفه ای آیت الله خامنه ای را شامل مقطع کاردانی الکترونیک عمومی ، برق صنعتی، حسابداری ، ساختمان ، رایانه گرایش نرم افزار و امور اداری و دو رشته مقطع کارشناسی شامل مهندسی فناوری الکترونیک و برق قدرت عنوان کرد که در حال حاضر دارای 700 دانشجو است.
بهمنی چاهستانی افزود: در کشور های پیشرفته به نسبت هر پنج تکنسین یک کارشناس وجود دارد ولی در ایران این نسبت به هم ریخته و تعداد کارشناس ها از تکنسین ها افزون تر است.
وی علت این امر را مدرک گرایی دانست که به دنبال خود این آسیب را برای کشور به همراه داشته است ولی داشجویان دانشکده های فنی و حرفه ای به دلیل مهارت محور بودن آموزش هایشان از این آسیب کمتر ضربه خورده اند.
بهمنی چاهستانی با یادآوری تاثیر آموزش های این دانشکده و دانشگاه فنی و حرفه ای در اشتغال دانش آموختگان خود ، ابراز داشت: این امر باعث شده برخی دانشجویان در عین تحصیل دارای درآمدی بیش از مدرسان خود که به کار تدریس مشغول هستند داشته باشند.
3219/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70درصد دانش آموختگان دانشکده فنی وحرفه ای شهید کرانی جذب بازار کار می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات