فوتبال حبابی در اصفهان راه اندازی شد

مسئول کمیته فوتبال حبابی استان اصفهان روز دوشنبه به ایرنا گفت: این رشته به طور حتم در اصفهان رواج پیدا می کند، زیرا تعداد علاقه مندان و همچنین جذابیت این رشته زیاد است.
احمدرضا رهایی اضافه کرد: این کمیته قصد دارد این رشته را در سالن برای بانوان نیز راه اندازی کند.
وی تصریح کرد: در این بازی گل زدن بسیار سخت است چرا که دست های بازیکن قفل می شود و حفظ تعادل برای ایستادن و دویدن سخت می شود.
رهایی خاطرنشان کرد: عدم تعادل و زمین خوردن های متعدد و البته بدون آسیب دیدگی سبب می شود که این رشته سرگرمی و تفریح بیشتری برای بازیکنان و تماشاگران داشته باشد.
مسئول کمیته فوتبال حبابی استان اصفهان گفت: البته در این فوتبال آسیب دیدگی بسیار کمتر از فوتبال معمولی است چون در صورت زمین خوردن حباب محافظ بازیکن است.
فوتبال حبابی زاییده افکار دو نروژی به نام های هنریک الوستاد' و 'یوهان گولدن' است؛ آنان به فوتبال به چشم یک سرگرمی نگاه می کردند که در آن بازیکنان شبیه به یک توپ پلاستیکی روکش دار بازی کنند.
با برگزاری اولین مسابقه فوتبال حبابی در سال 2011، تلویزیون نروژ آن را به صورت سراسری پوشش داد و پس از آن با انتشار تصاویر این مسابقه در اینترنت، اشتیاق بازی کردن در این فوتبال مسخره سراسر اروپا را فراگرفت.
در این چند سال گذشته مسابقات فوتبال حبابی در همه جا از ایتالیا گرفته تا لتونی برگزار می شود و هم اکنون اکثر فروشگاه های اروپا و حتی فروشگاه های آنلاین تجهیزات این بازی را به مشتاقان فوتبال حبابی اجاره می دهند و یا به فروش می رسانند.
ت / 6020/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فوتبال حبابی در اصفهان راه اندازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات